Kultura

Konkurs filmowy: Popiełuszko, Wolność jest w nas

Jeszcze do 19 marca w jasielskim Kinie Syrena można obejrzeć największą polską produkcję 2008 roku. Religijno-biograficzny film pod tytułem: „Popiełuszko, Wolność jest w nas”.

Dla czytelników portalu Jaslonet.pl mamy do rozdania 4 podwójne zaproszenia na ten film – szczegóły niżej.

* * *

„Popiełuszko, Wolność jest w nas” to opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem narodu oraz symbolem odwagi w walce o wolność i prawdę.

Obraz przedstawia życie księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i gromadzący blisko pół miliona ludzi pogrzeb.

Losy bohatera przedstawione są na tle kluczowych wydarzeń lat 80. Z rozmachem odtworzono m.in. strajki Sierpnia ’80 oraz manifestacje stanu wojennego brutalnie tłumione przez władze PRL. Liczne sceny masowe oddają gorącą atmosferę tamtych dni, a w filmie udział biorą również autentyczni uczestnicy historycznych wydarzeń. Szczególną uwagę zwraca dopracowana scenografia, która doskonale oddaje estetyczny koloryt lat 80.

To jeden z bardzo niewielu filmów przedstawiających ten tak ważny okres naszej najnowszej historii, natomiast z pewnością pierwszy ukazujący go tak wiernie.

* * *

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem Kina Syrena.

Aby zdobyć bezpłatne, podwójne zaproszenie na film „Popiełuszko, Wolność jest w nas” należy tradycyjnie wysłać wiadomość e-mail z dopiskiem „konkurs filmowy” na adres: kontakt@jaslonet.pl. W e-mailu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu.

Na zgłoszenia czekamy do soboty (7 marca) do godziny 19:00. Wyniki losowania podamy około godziny 20:00.

Zaproszenia do kina objęte konkursem dotyczą seansu 8 marca – godzina 15:45 (2 podwójne zaproszenia), oraz 13 marca – godzina 16:00 (2 podwójne zaproszenia). Prosimy o podanie w zgłoszeniu proponowanego przez siebie seansu.

Osoby biorące udział w konkursie poprzez wysłanie e-maila na wskazany adres wyrażają zgodę na publikację swojego imienia oraz nazwiska.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawska
ciekawska
2024 lat temu

mozna 2 razy wysłac jesli sie ktos pomylił przy podawaniu danych, czy zgłoszenia te nie beda brane pod uwagę?

Anonim
Anonim
2024 lat temu

Proszę wysłać wiadomość ponownie… z informacją o pomyłce.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x