Kultura

Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Przedszkolaków

Piękny i radosny czas Świąt Bożego Narodzenia jest nam coraz bliższy, dlatego już po raz XIV w Jasielskim Domu Kultury w dniu 15 grudnia odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Przedszkolaków. Tak jak w poprzednich latach przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko przedszkolaków z Jasła, lecz także z Nowego Sącza czy Wiśniowej.

Konkurs Kolęd i Pastorałek /2007/ – archiwum UM Jasło

Jury w składzie, Jolanta Jaracz – wicedyrektor SOSW w Jaśle, Janusz Budziak – nauczyciel muzyki Gimnazjum nr 2 w Jaśle i Wojciech Nowicki – instruktor muzyczny Jasielskiego Domu Kultury wysłuchało 19 prezentacji, które niejednokrotnie wywoływały serdeczny uśmiech na twarzach dorosłych. Dzieci zaskoczyły komisję, nie tylko wspaniałymi wykonaniami kolęd, lecz również strojami i ogólną oprawą artystyczną. Na szczególne uznanie zasłużyli Wojtek Batko i Julia Wilczek z SM Yamacha w Nowym Sączu, Nicola Bobek z zespołem z Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej, Natalia Hendzel z zespołem z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle oraz zespoły „Słoneczka” z Przedszkola nr 6 w Jaśle, „Krasnale” z przedszkola nr 3 w Jaśle i „Motyle” z Przedszkola nr 2 w Jaśle.

Z pewnością ich wyjątkowe wstępy sprawiły, że każdy słuchacz poczuł zbliżającą się porę świąt, a kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci pokazały, jak wielką radość sprawia wszystkim śpiewanie o cudzie narodzenia.

Karolina Gnat

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
juhas
juhas
2024 lat temu

A juści pobeceli jagniątka na chwołe Jezusicka! Łokrutne to to było śpiwanie,ale toż to ci przecie raczkowanie.Wszyćkich co se wirowali po scynie j-deka…Piknie,kolorowość była przeogromniasta,no i sie skończyła ta boleść łokrutna-hej!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x