r e k l a m a
Kultura

Konkurs recytatorski "Nagroda literacka Nike" rozstrzygnięty

22 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wzięło udział w V Konkursie Recytatorskim „Nagroda literacka Nike”, zorganizowanym przez Jasielski Dom Kultury. Większość stanowili uczniowie z Jasła i powiatu jasielskiego, ale przyjechał też Mateusz Buż z Rzeszowa, który znalazł się w gronie laureatów.

Mateusz Buż

W trwających do 10-minut występach, każdy z recytatorów zaprezentował wiersz i fragment prozy dowolnie wybrany z twórczości laureatów Nagrody Literackiej Nike w minionych latach: Wiesława Myśliwskiego, Czesława Miłosza, Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza, Jerzego Pilcha, Joanny Olczak-Roniker, Jarosława Marka Rymkiewicza, Wojciecha Kuczoka, Andrzeja Stasiuka, Doroty Masłowskiej i Olgi Tokarczuk. Żaden z autorów nie został pominięty.

Mateusz Buż odbiera nagrodę

Nagrodę odbiera Judyta Hałucha

Jury w składzie: Oliwia Jakubik – aktorka Teatru Groteska w Krakowie, Małgorzata Piotrowska – instruktorka teatralna oraz Dorota Gnat – polonistka, oceniło dykcję, interpretację, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Cztery równorzędne nagrody otrzymali: Judyta Hałucha, Joanna Potrawska, Małgorzata Styrna oraz Mateusz Buż. Wyróżnieni zostali: Oliwia Berkowicz, Patrycja Piotrowska, Paulina Skowron, Krzysztof Urbański, Katarzyna Witalis oraz Natalia Żygłowicz. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz książki ufundowane przez Jasielski Dom Kultury.

Dziękuję wszystkim tym, którzy byli żywo zainteresowani udziałem w naszym konkursie i zapraszam was do udziału w tych kolejnych, organizowanych przez Jasielski Dom Kultury. Pamiętajcie, że słowo nie umiera nigdy, tylko ono zawsze pozostanie żywe, nic więcej – podsumowała Helena Gołębiowska, zastępca dyrektora JDK.

Joanna Potrawska

Małgorzata Styrna

W opinii Oliwii Jakubik poziom konkursu był bardzo zróżnicowany. Obok osób bardzo pewnych siebie, występowały również lekko stremowane. – Bardzo miło się tego słuchało, z tego względu, ze ja też kilka lat temu brałam udział i byłam oceniana w podobnych konkursach. Jestem pełna uznania dla organizatorów za to bardzo rozwojowe przedsięwzięcie, nie będące niczym innym, jak wyrazem kultury żywego słowa, z którą przecież obcujemy na co dzień. Ciągle znajdują się ludzie, którzy chcą brać udział w takich konkursach i to jest niewątpliwe budujące – mówiła aktorka Teatru Groteska, chętnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami z uczestnikami na temat ich występów.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fąfel.
Fąfel.
2024 lat temu

Ziutaaaa : )
<33

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x