Kultura

Kto, gdy zły, to szczerzy kły?

29 kwietnia 2010 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach V Festiwalu Poezji i Prozy odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez ilustratorkę książek dla dzieci Małgorzatę Flis.

Podczas spotkania Małgorzat Flis zabrała młodych czytelników do krainy bajek, baśni i legend. Ilustratorka zaprezentowała uczniom całą plejadę baśniowych postaci, zadawała zagadki oraz zachęcała do czytania książek. W trakcie warsztatów uczniowie ze SP nr 1 w Jaśle mieli okazję zapoznać się z warsztatem i narzędziami malarza oraz zainspirowani zostali do zilustrowania wiersza Ludwika Jerzego Kerna „Na kanapie” . Kto to chrapie Na kanapie? Kto się w ucho Przez sen drapie? Kto, gdy zły, To szczerzy kły? Komu w głowie Figle? Psoty? – ilustrując wybrane wersy wiersza młodzi artyści wprawili w zachwyt swoim talentem i pomysłowością znaną ilustratorkę.

Małgorzata Flis studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową, tworzy ilustracje książkowe. Szczególnie jest znana ze swoich ilustracji do książek dla dzieci. Zaprojektowała serie książkowe i muzyczne dla wydawnictwa „Agora”(„Wielcy Kompozytorzy”, „Historia Powszechna”, „Literatura XIX wieku”) oraz wydawnictwa Literatura (ilustracje do książek Barbary Gawryluk, Agnieszki Frączek, Izabeli Klebańskiej, Pawła Beręsiewicza). Regularnie wystawia malarstwo i pastele w galeriach państwowych i prywatnych.

Warsztaty plastyczne zorganizowane zostały w ramach projektu V Festiwal Poezji i Prozy, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorami V Festiwalu są: I Liceum Ogólnokształcące im. Króla St. Leszczyńskiego i II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego. Sponsorem jest Zakład Tworzyw Sztucznych GAMRAT S.A. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna „Nowiny”, TVJ Telewizja Kablowa Jasło.

MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andersen z Jasła
Andersen z Jasła
2024 lat temu

Kto gdy zły,szczerzy kły??? Psy,pieprzone psy inteligencjo kochana!:lol::lol::lol:

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x