Kultura

Kto śpiewa modli się dwa razy

O tych słowach św. Augustyna mogli zaświadczyć uczestnicy spotkania muzyczno – modlitewnego „Wieczór dla Jezusa: Duchowy Fitness”, na które do Jasielskiego Domu Kultury przybyło wielu jaślan, w tym zwłaszcza młodzież ze szkół średnich.


Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy ks. Andrzeja Sroki, katechety I LO w Jaśle, wikariusza parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika. 

„Odkąd pracuję w Jaśle zawsze przy okazji rekolekcji w I LO organizowaliśmy wieczory modlitwy, było to o godzinie 19.00 w każdym dniu rekolekcji. W tym roku będąc poproszonym do II LO na prowadzenie rekolekcji szkolnych zaproponowałem ks. Piotrowi Różowi aby  pierwszym dniem rekolekcyjnym była modlitwa w Jasielskim Domu Kultury.” 

Spotkanie miało być ciekawą formą modlitwy i refleksji nad tym co ważne. Stąd też wziął się tytuł koncertu.

„Fitness rozumiemy  jako ćwiczenie. I niewątpliwie kanony modlitwy, które tutaj prowadzimy są ćwiczeniem duchowym, wewnętrznym „uzbrajaniem” duszy do walki z mocami ciemności, z mocami złego” – tłumaczy ks. Andrzej.

Koncert otworzył występ chóru „Soli Deo” pod kierownictwem pani Moniki Twarduś, która dużo energii i zaangażowania włożyła aby przygotować chórzystów do tego występu.

„Starałam się pomóc chórowi uduchowić się. Sam chór odniósł wielki sukces przez tą wewnętrzną modlitwę, którą mógł się podzielić z publicznością.”
 
Po występie chóru, na deskach Jasielskiego Domu Kultury zaprezentował się zespół „Pora Wiatru”. Muzykę wykonywaną przez grupę można określić mianem rocka akustycznego. Jak jednak podkreślają sami muzycy, treści ich piosenek są silnie nasycone wartościami chrześcijańskimi.


Na charakter zespołu miało również wpływ miejsce gdzie po raz pierwszy spotkali się członkowie grupy.  

„Pomysł na zespół powstał podczas oazy „Ruch Światło – Życie”, tam się spotkaliśmy. Mimo, że jesteśmy z bardzo różnych stron, to dzięki „Ruchowi Światło – Życie” mogliśmy razem grać i myśleć o założeniu zespołu.” – wyjaśnia nam Mateusz Antas, gitarzysta i wokalista zespołu.

„Wieczór dla Jezusa: Duchowy Fitness” cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, która ciepło przyjęła tę formę skupienia i modlitwy. Organizatorzy koncertu mają nadzieję zorganizować podobną imprezę również w przyszłym roku.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Więcej zdjęć autorstwa Huberta Szpyrki w fotogalerii.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
pytekfankabyła chórzystkasdkasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
widz
Gość
widz

Doskonały wieczór z przesłaniem duchowym- to jest to czego Polakom potrzeba najbardziej… Dobrze,że w Jaśle,pomysłodawcy spektaklu,real izatorzy dzieła pokazują,że człowiek dla człowieka może być bliżnim.Szkoda,że tylko w relacjach scenicznych,a nie w realu.Ten spektakl może zrobi wyłom w powyższej zasadzie
Oby!!!!

kasia
Gość
kasia

to był wspaniały wieczór. Oby jak najwięcej takich:) Pora Wiatru grała przepięknie 😉
zdolni młodzi muzycy :yes:

sd
Gość
sd

Normalnie nie uwierzycie kogo widziałem z bliska na tym koncercie – Mateusza Antasa z Pory Wiatru – mówię wam!!!!

była chórzystka
Gość
była chórzystka

Na pewno wspaniały wieczór mnie niestety nie było dane być na nim ze względu na studia i bardzo żaluję

fanka
Gość
fanka

Pora Wiatru – mniam.
czy coś 😀

pytek
Gość
pytek

A jesli ktos tragicznie spiewa ?

Close
X