JDKKulturaWażne wydarzenia

Laury dla R-Revolution

Świetnie spisali się tancerze zespołu R-Revolution Jasielskiego Domu Kultury na turniejach w Dębicy i Jedliczu. Z Dębicy przywieźli główną nagrodę – Złotego Gryfa, z Jedlicza – wyróżnienie.

Laury dla R-Revolutiona
W mocno obsadzonym IV Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych, rozegranym 16 i 17 marca br., zespół JDK pokonał 23 konkurentów, występujących w kategorii Formy różne 13-18 lat.
– Poziom przeglądu był bardzo wysoki – ocenia Katarzyna Korona, założycielka R-Revolution, instruktorka tańca i choreografka z JDK. – W naszej kategorii prezentowały się między innymi zespoły z Rzeszowa, Krakowa, Łańcuta, Krosna i Mielca.
Na konkursie w Dębicy Jasło reprezentowały 3 zespoły: R-Revolution z JDK, Street Elite ze Studia Tańca Show Dance i Respekt z Młodzieżowego Domu Kultury. Wszystkie zostały nagrodzone, a Złoty Gryf przypadł R-Revolution. Zdaniem Sandry Wojdyły, tancerki JDK, kluczem do sukcesu jest ciężka praca, a największą nagrodą – niezapomniane przeżycia. – Pamiętam słowa: „Złoty Gryf pojedzie niedaleko, bo do Jasła” – opowiada Sandra. – Potem były łzy, skoki, piski i nie wiem jak znalazłam się na scenie…
Te same jasielskie zespoły co w Dębicy, były 20 marca br. na III Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Jedlicze 2012”. R–Revolution uczestniczył w tym konkursie, odbywającym się w hali sportowej po raz pierwszy. Tancerze z JDK, pomimo dużej konkurencji i niezwykłych dla nich warunków – bez sceny, w otoczeniu młodej publiczności siedzącej na parkiecie – poradzili sobie bardzo dobrze i zdobyli, podobnie jak Street Elite, wyróżnienie.
Bardzo cieszę się, że pokazują się i ktoś ich docenia. Szczególnie ucieszyło mnie zdobycie Złotego Gryfa w Dębicy. Nie spodziewałam się tego – stwierdziła opiekunka zespołu Katarzyna Korona.
Podczas Jasielskiej Sceny Tańca (pod koniec kwietnia br.) R-Revolution wystąpi w nowym układzie choreograficznym. Zaprezentują się też dwa duety, w opracowanych przez siebie układach, nad którymi obecnie pracują pod okiem instruktorki.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tragedia
tragedia
2024 lat temu

pozdrawiam tego kto pisał artykuł i nie potrafi poprawnie napisać tytułu, lepiej poprawcie to bo wygląda okropnie… R-RevolutionA…

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x