r e k l a m a
JDKKultura

Mali artyści śpiewali kolędy

Trzech solistów i cztery zespoły w grupie przedszkolaków nagrodziło jury podczas przesłuchań w XXI Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, które odbyły się 14 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury. Młodzi artyści wystąpią w koncercie finałowym 9 stycznia 2016 r.

Mali artyści śpiewali kolędy
Komisja konkursowa, w składzie: Jolanta Jaracz, nauczyciel muzyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  w Jaśle, Alicja Szulc, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle oraz Elwira Szpak, nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia oraz Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jaśle, oceniała autentyczność prezentacji i interpretacji, umiejętności wokalne i muzykalność wykonawców, aranżację , dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Mali artyści śpiewali kolędy
Każdy z uczestników wykonał zgodnie z regulaminem dwa utwory. Do finału, który odbędzie się 9 stycznia 2016 r. w JDK, zakwalifikowali się soliści: Julia Liana (GOK Skołyszyn), Matylda Smola (Pałac Młodzieży Tarnów) oraz Rafał Zając (Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaśle). Natomiast w kategorii zespołów komisja konkursowa nagrodziła: „Bajkowe nutki” (Prywatne Bajkowe Przedszkole w Jaśle), „Półnutki” (Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaśle), „Śpiewające Krasnale” (Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle) oraz „Małych kolędników” (Przedszkole Miejskie nr 13 w Jaśle). Wyróżnienia przyznano Idze Goleń (Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaśle) i Emilii Skibie (Przedszkole w Jasienicy Rosielnej).
Mali artyści śpiewali kolędy
Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” adresowany jest do dzieci i młodzieży z terenu województwa podkarpackiego i województw sąsiednich. Jego organizatorem jest Jasielski Dom Kultury, a Partnerem wydarzenia jasielska Sieć Sklepów MPM.
Mali artyści śpiewali kolędy
Celem konkursu – jak podkreśla Ewa Grzebień, jego pomysłodawczyni, instruktorka muzyki w Jasielskim Domu Kultury – jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mamamaorawo
mamamaorawo
2024 lat temu

szkoda ze zaproszenia na konkurs dotarły do nielicznych przedszkoli. organizacja kiepska niestety……

druga mama
druga mama
2024 lat temu

konkurs trwa przez 21 lat, tylko nie wszyscy chcą być oceniani wokalnie niestety…

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x