KulturaMBP

Mama Dynastii Miziołków w bibliotece

Dlaczego Marek stał się Miziołkiem? Skąd wziął się smok Pompon? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli uczestnicy spotkań z Joanną Olech w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Była też okazja porozmawiać o tym, czym jest patriotyzm, i czy dzieci mają takie same prawa jak dorośli.

Mama Dynastii Miziołków w bibliotece
Joanna Olech, autorka i ilustratorka, mama znanej historii przesympatycznej rodzinki Miziołków, zdradziła na czym polega pisanie i ujawniła sekrety swoich nietuzinkowych bohaterów książkowych. W trakcie spotkania w ramach projektu „POLSKI! DO-MOWY!” dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, 4, Szkoły Podstawowej w Brzyskach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przeprowadziły swój konkurs na Miziołka, poznały Natalię zwaną Tarantulą i wzięły udział w pełnych entuzjazmu quizach i konkursach, szukając nie tylko odpowiedzi na pytania o książki, ale też pasków i kolorów na swoich ubraniach.
Mama Dynastii Miziołków w bibliotece
Pełne atrakcji i radości spotkanie czekało też na członków Klubu Czytających Rodzin. Dzieci wraz z autorką stworzyły własny portret Miziołka, wzięły udział w quizie o smoku Pomponie i wymyśliły własne historie o smokach. Dzięki zabawie z książką „Kto ty jesteś” nawet najmłodsi wiedzą już, że patriotami jesteśmy gdy szanujemy zieleń, pilnie się uczymy, nie wyzywamy i naprawiamy to, co zepsujemy.
Mama Dynastii Miziołków w bibliotece
Spotkanie „Lubię polski! Czytam książki!” odbyło się w ramach projektu „POLSKI! DO-MOWY!”. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury.
Spotkanie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbyłosię w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x