Kultura

MŁODZIEŻOWY DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

11 młodych miłośników literatury spotkało się 19 stycznia 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej, by w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać m.in. o spirytystce Amandzie X, emerytowanym bokserze, właścicielu fabryki czekoladek i pozaziemskiej owcy Sister X. Wszystko za sprawą powieści Joachima Friedricha „Bella i duchy”, której poświęcone było pierwsze spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w 2009 roku.

W trakcie dyskusji o przygodach Ricky i Kwiatuszka, nietypowej gosposi oraz zagadkach, które starało się rozwikłać biuro detektywistyczne „Kaminski & Wolff”, młodzi klubowicze zastanawiali się nad istotą przyjaźni, odwagi oraz nadprzyrodzonych zdolności. Po ożywionej dyskusji był czas na wspólną zabawę. Uczestnicy spotkania przygotowali dla swoich kolegów zabawy, krzyżówki i rebusy związane z powieścią.

Okazało się, że książki kryminalistyczne i detektywistyczne mają wielu zwolenników wśród jasielskich uczniów. Dlatego najbliższe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone będzie przygodom Sherloca Holmesa. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kolejnym spotkaniu MDKK zapraszamy do Oddziału dla Dzieci 23 lutego 2009 roku.

Dyskusyjny Klub Książki (projekt Instytutu Książki i British Council) to doskonały sposób na poznanie nowych kolegów oraz świetna zabawa dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach. Klubowicze mogą zapoznawać się z nowymi autorami i gatunkami literackimi. Na spotkaniach, podczas luźnej rozmowy, uczniowie dzielą się z rówieśnikami swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury. Uczestnicy spotkań nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich ani znać się na literaturze. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.

Marta Gąsiorowska
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x