Kultura

"Mój świat". Ekwador oczami dziecka.

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza na wernisaż wędrującej wystawy „Mój świat”. Ekwador oczami dziecka. Odbędzie się w dniu 2 marca 2010 r. /wtorek/ o godz. 12.30.

Wystawa została pokazana w Chunchi (Ekwador), w Warszawie (Cafe Colombia, Świetlica na Mokotowie, Instytut Cervantesa), a teraz gościmy w JAŚLE.

Prezentowane zdjęcia zostały zrobione w okresie od marca do maja 2009 roku przez młodszych mieszkańców Chunchi, andyjskiego miasta w Ekwadorze.

Dzieci miały do dyspozycji zaledwie trzy aparaty, które dostawały na kilka dni. Zachęcaliśmy je do fotografowania najbliższych osób i otoczenia – opowiedzenia poprzez zdjęcia o ich codziennym życiu i ważnych wydarzeniach.

Po prezentacji pierwszych zdjęć spotykaliśmy się i omawialiśmy pomysły na kolejne. Namawialiśmy je do dalszej pracy – szukania i próby uchwycenia nie tylko tego, co ich najbardziej cieszy, ale też tego, co im doskwiera i przeszkadza. Dzieciakom pomysłów nie brakowało, biegały po okolicy, fotografowały ciotki, znajomych, szkolne przerwy, swoje domy i piękną naturę: góry i zwierzęta.

Teraz dzieci z Chunchi (Ekwador) i Jaślanie przedstawią sobie nawzajem swoje życie. Młodzi amatorzy fotografii przyjrzą się swoim miastom i okolicom. Sfotografują ważne dla siebie miejsca, osoby, wydarzenia by pokazać swoją codzienność. Zabiorą się nawzajem w niesamowitą podróż.

Wystawa zdjęć z Jasła zostanie pokazana dzieciom w Ekwadorze. A zdjęcia z Ekwadoru jeszcze raz ocieplą Jasło. Dzięki temu dzieci zobaczą inny świat- tak odległy i tak bliski zarazem. Czasem warto się zatrzymać i przyjrzeć różnicom i podobieństwom. Ciekawe, których będzie więcej.

ZAPRASZAMY

KIDS IN ACTION
Marzena Maksym

www.photographicproject.blogspot.com    
info: action.photographicproject@gmail.com

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x