r e k l a m a
KulturaMBPWażne wydarzenia

Mruk, Magura i średniowieczni rycerze czyli finał projektu „HAPPY legEND”

Dlaczego książę Mruk dorastał w chłopskiej chacie, czemu księżniczka Magura chciała skoczyć z zamkowej wieży, co stało się z królewskim mieczem? Dowiedzą się tego wszyscy, którzy 6 lipca o 12:00 zjawią się w Parku Miejskim w Jaśle. Nieformalna Grupa Młodzieży MAKAMZA, działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zaprasza wszystkie dzieci spędzające wakacje w domu na finałową imprezę projektu „HAPPY legEND”, realizowanego ze środków programu „Młodzież w działaniu”.

Kliknij aby powiększyć
„HAPPY legEND” to inicjatywa młodzieżowa mająca na celu propagowanie aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu społeczności lokalnej oraz promocję najbliższej okolicy jako przestrzeni do kreatywnego działania i odpoczynku. Przez ostatnie dwa miesiące członkowie grupy projektowej skupionej przy jasielskiej Bibliotece odszukiwali legendy Jasielszczyzny i Beskidu Niskiego tworząc z nich bazę do różnego rodzaju działań artystycznych, spotkań i warsztatów.
Efektem dwumiesięcznej pracy grupy MAKAMZA jest impreza w Parku Miejskim, na którą zapraszamy wszystkich małych i dużych odkrywców tajemnic naszego regionu.  W programie znajdzie się inscenizacja jednej z lokalnych legend w wykonaniu młodzieży, gra uliczna i poszukiwanie legendarnych skarbów. Na uczestników czekają zadania, zagadki, niespodzianki. Dodatkową atrakcją będzie obecność członków bractwa rycerskiego, którzy przybliżą uczestnikom klimat odległych czasów opisanych w regionalnych legendach. Zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania potencjału projektów młodzieżowych i własnej „małej ojczyzny”.
Grupa MAKAMZA

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x