Kultura

Muzyczna lekcja historii w JDK

Na koncert „Warszawo ma”, upamiętniający 65. rocznicę trwającego 63 dni Powstania Warszawskiego, zaprasza w przyszły piątek (2 października br.) o godz. 12 i 17, Jasielski Dom Kultury.

Wystąpią zespoły wokalne, soliści i recytatorzy JDK, którzy zaprezentują, bardziej i mniej popularne piosenki oraz wiersze, poświęcone walczącej stolicy, m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Antoniego Słomińskiego i Janusza Kozłowskiego oraz utwory nieznanych poetów. Znajdą się wśród nich również melodie popularne w okresie międzywojennym, z nowymi ułożonymi w okresie okupacji tekstami; w tym piosenki znane starszemu pokoleniu m.in. ze słynnego filmu „Zakazane piosenki”.

Większość dzieci nie zna tych piosenek, dlatego postanowiliśmy je przypomnieć przy okazji obchodów 65. rocznicy Powstania Warszawskiego – mówi Ewa Grzebień. – To muzyczna lekcja historii i patriotyzmu.

Koncert przeplatany będzie multimedialnymi pokazami zdjęć z trwającego od 1 sierpnia do 2 października 1944 roku powstania oraz fragmentami kronik filmowych, obrazującymi wybuch i przebieg walk oraz życie powstańców.

Ogółem w koncercie wystąpi około 40 wykonawców: uczniów z Jasła i okolic, przygotowanych przez Ewę Grzebień i Heleną Gołębiowską.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x