JDKKulturaWażne wydarzenia

Muzyczny Mix studentów PWSZ z Sanoka w JDK

Utwory z repertuaru Withney Houston, Maryli Rodowicz, grupy Dżem, ale również muzyki klasycznej oraz ludowe, charakterystyczne dla Rzeszowszczyzny i Podkarpacia zaprezentowali na deskach Jasielskiego Domu Kultury soliści i zespoły z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

Muzyczny Mix studentów PWSZ z Sanoka w JDK (fot. Jasielski Dom Kultury)
Na naszą uczelnię trafiają kandydaci, którzy mają przygotowanie muzyczne, choć również  zdarzają się amatorzy, którzy mają fantastyczny potencjał, nie do końca odkryty, my natomiast staramy się to wszystko wychwycić, szlifować, no i wypuszczać licencjatów już z przygotowaniem muzycznym. Po to jesteśmy, aby nauczyć zarówno czytania nut, śpiewu, dyrygowania, jak i gry na instrumentach. Mamy bardzo wysoko wykwalifikowana kadrę muzyczną pedagogiczna, profesorów z Akademii Muzycznej w Poznaniu, Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego – mówi Iwona Bodziak, kierownik Zakładu Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Państwowej Wyższej  Szkoły Zawodowej w Sanoku.
Muzyczny Mix studentów PWSZ z Sanoka w JDK (fot. Jasielski Dom Kultury)
Widzowie doskonale bawili się podczas koncertu, który pod koniec zamienił się we wspólną spontaniczną zabawę muzyczną.
– Połowa repertuaru, która została zaprezentowana słuchaczom na końcu, to był „tzw”. „spontan” i myślę, że gdyby nie nasze umiejętności i zgranie się, to nic by dzisiaj chyba z tego nie wyszło. Umiejętności, luz i pełne zgranie zaowocowały wspaniałym koncertem. Wspaniała atmosfera – to coś co wyróżnia naszą uczelnię – dlatego warto się do nas wybrać – zachęca Magdalena Adamiak, studenka PWSZ w Sanoku.
Zakład Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku funkcjonuje pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rolniczego.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x