Kultura

Na dachu Europy – prelekcja

III spotkanie z podróżnikiem – prelekcja „Mont Blanc – na dachu Europy”.

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle w dniu 16 grudnia 2008 r. (wtorek) zaprasza na III spotkanie z podróżnikiem – prelekcję Bartłomieja Machowskiego „Mont Blanc – na dachu Europy”. Autor podczas półtoragodzinnego spotkania podzieli się wrażeniami oraz informacjami praktycznymi, które zdobył podczas wyprawy na najwyższy szczyt naszego kontynentu.


kliknij aby powiększyć

Spotkanie z podróżnikiem odbywa się dzięki pomocy finansowej firmy Habys z Jasła.

Autor chcąc przybliżyć temat i zachęcić do udziału w prelekcji powiedział: 
„Alpy – kraina, która przez wiele lat pozostawała tylko w mojej sferze marzeń. Po zdobyciu najwyższego szczytu Austrii – Grossglockner (3798 m n.p.m.), przyszedł czas na „Dach Europy” – Mont Blanc. Najpopularniejsza góra w Europie, przez wielu zaliczana do łatwych, rok rocznie pochłania setki ofiar, które w większości zlekceważyły potęgę gór.
Nie jest to typowa prelekcja, przekazująca tylko zdjęcia i przeżycia autora w górach, który oprócz walki z górą zmuszony był podjąć walkę z górskim żywiołem. Podczas pokazu przewijać będą się wątki geograficzne, jakże kontrowersyjne, mówiące o granicach Europy z Azją i o teorii najwyższego szczytu Europy położonego w Kaukazie. Nie zabraknie także cennych wskazówek dotyczących taniego podróżowania, bezpieczeństwa w górach, ekwipunku i warunkach niezbędnych do zdobycia najwyższej góry Europy.”

Prelegent jest absolwentem geografii Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, redaktorem portalu turystycznego odyssei.pl, przewodnikiem beskidzkim, pilotem wycieczek, członkiem Studenckiego Koła Naukowego Turystyki „Bez Nazwy” w Kielcach. Wielkim miłośnikiem wędrówek po Beskidzie Niskim, Bieszczadach, Karpatach Wschodnich. Brał udział w wyprawach wysokogórskich w Kaukaz oraz Alpy. Odwiedził wiele krajów Europy i Azji.

MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x