Kultura

Na nutę kantyczek – koncert finałowy

W sobotę (9 bm.) o godz. 16 odbędzie się koncert finałowy Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, organizowanego po raz piętnasty przez Jasielski Dom Kultury.

„Na nutę kantyczek” – 2009 r.

Na scenie JDK wystąpią soliści i zespoły (łącznie 85 osób), laureaci rozegranego w grudniu ubiegłego roku konkursu. Publiczność obejrzy 20 nagrodzonych prezentacji: 3 w wykonaniu przedszkolaków, 5 w wykonaniu uczniów szkół podstawowych, 6 – gimnazjalistów i 6 – uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gościnnie zaprezentuje się zespół „Pierwsze takie trio” z Dębicy, laureat pięciu poprzednich edycji konkursu oraz zespół „Fermata” Jasielskiego Domu Kultury, który rozpocznie koncert pastorałką „Kantyczka” do słów ks. Wojciecha Bąka.

Na zakończenie wręczone zostaną nagrody.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Kliknij aby powiększyć

* * *

W jubileuszowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” wzięło udział 26 solistów i 14 zespołów z Podkarpacia i Małopolski, wyłonionych z 80 zgłoszonych do wstępnych eliminacji oraz około 60 dzieci z jasielskich przedszkoli. Jury nagrodziło łącznie 20 prezentacji (3 przedszkolaków, 17 – uczniów).

Do udziału w koncercie finałowym zaproszeni zostali wszyscy zdobywcy nagród. Dodatkowo, dziewięcioro spośród nagrodzonych solistów i 4 zespoły (wszyscy ze starszych grup wiekowych) wystąpią w najbliższy wtorek (12 bm.) w koncercie z udziałem publiczności w Studiu Nagrań Radia Rzeszów. Nagranie zostanie wyemitowane na falach Radia Rzeszów w ostatnią niedzielę stycznia (31 bm.).

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ferdyk
Ferdyk
2024 lat temu

To dziwne? Taki poziom kulturalny,a w JDK jest

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x