Kultura

„Nagrodzone kolędowanie…”

Nagrody wokalistów JDK na Ogólnopolskich Festiwalach

Pierwsza połowa stycznia była dla wokalistów Jasielskiego Domu Kultury czasem bardzo pracowitym. Intensywne próby związane były z przygotowaniami do ogólnopolskich konkursów kolęd.

 

8 stycznia br. solista JDK – Mirosław Gotfryd uczestniczył w przesłuchaniach finałowych XV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Jest to największy i najbardziej prestiżowy konkurs kolęd w Polsce. Przekonaliśmy się o tym chociażby podczas kwalifikacji; spośród wielu zgłoszonych solistów do finału zakwalifikowano tylko 2 wokalistów. W Będzinie Mirosław otrzymał wyróżnienie.

17 i 18 stycznia br. ZESPÓŁ WOKALNY i soliści JDK uczestniczyli w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu. W przesłuchaniach wzięli udział: Natalia Banach, Małgorzata Nowicka, Mirosław Gotfryd i zespół wokalny, w skład którego wchodzą wymienieni wokaliści oraz Mateusz Rówiński. Poziom prezentacji w tym festiwalu był wysoki, a uczestnicy to wokaliści i zespoły utytułowane na wielu festiwalach i konkursach wokalnych. Tym bardziej cieszy fakt, że nasi wokaliści otrzymali w konkursie czołowe miejsca: Mirosław Gotfryd zdobył I NAGRODĘ, a zespół wokalny wyśpiewał II NAGRODĘ (I i III nagrody nie przyznano). Kolędy, które zostały nagrodzone, to utwory z repertuaru m.in. Janusza Szroma, Andrzeja Sikorowskiego i Beaty Rybotyckiej.

 

Zespół został też przez organizatorów szczególnie wyróżniony. Było to zaproszenie do pełnej oprawy muzycznej festiwalowej mszy św., która odbyła się w niedzielę o godz. 11.00 w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Jarosławiu.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x