Kultura

Najaktywniejsi odwiedzili MBP w Jaśle

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Młodzieżową Radą Powiatu Jasielskiego. Spotkanie odbyło się z inicjatywy opiekuna grupy Mariusza  Świątka.

Młodzież miała okazję poznać zbiory oraz dowiedzieć się jak zostaje się czytelnikiem biblioteki, jak korzystać ze zbiorów i baz danych.

MBP od 2000 r. pełni ponownie funkcje biblioteki powiatowej, prowadzi bibliografię regionalną dla miasta i powiatu jasielskiego, Centrum Informacji Lokalnej, zbiera i opracowuje dokumenty życia społecznego oraz kartoteki zagadnieniowe. Dysponuje również bieżącą informacją o wydarzeniach kulturalnych i sportowych odbywających się
w powiecie jasielskim. Biblioteka jasielska znajduje się w gronie 8% bibliotek publicznych w Polsce, które są w pełni skomputeryzowane o czym informowała młodzież, dyrektor Małgorzata Piekarska.

Prezentacji baz danych biblioteki dokonała kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego Beata Szybka, o systemie obsługującym wypożyczalnie i projektach Oddziału dla Dzieci opowiadała Marta Gąsiorowska, natomiast o gromadzeniu i opracowaniu zbiorów kierownik Dorota Kamińska.

W podsumowaniu opiekun Młodzieżowej Rady Mariusz Świątek powiedział, iż najaktywniejszej młodzieży gimnazjalnej z powiatu jasielskiego łatwiej będzie teraz znajdować potrzebne informacje i materiały biblioteczne.

MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xx
xx
2023 lat temu

:lol::lol::lol::lol: <lol>

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x