r e k l a m a
Kultura

Najaktywniejsi odwiedzili MBP w Jaśle

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Młodzieżową Radą Powiatu Jasielskiego. Spotkanie odbyło się z inicjatywy opiekuna grupy Mariusza  Świątka.

Młodzież miała okazję poznać zbiory oraz dowiedzieć się jak zostaje się czytelnikiem biblioteki, jak korzystać ze zbiorów i baz danych.

MBP od 2000 r. pełni ponownie funkcje biblioteki powiatowej, prowadzi bibliografię regionalną dla miasta i powiatu jasielskiego, Centrum Informacji Lokalnej, zbiera i opracowuje dokumenty życia społecznego oraz kartoteki zagadnieniowe. Dysponuje również bieżącą informacją o wydarzeniach kulturalnych i sportowych odbywających się
w powiecie jasielskim. Biblioteka jasielska znajduje się w gronie 8% bibliotek publicznych w Polsce, które są w pełni skomputeryzowane o czym informowała młodzież, dyrektor Małgorzata Piekarska.

Prezentacji baz danych biblioteki dokonała kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego Beata Szybka, o systemie obsługującym wypożyczalnie i projektach Oddziału dla Dzieci opowiadała Marta Gąsiorowska, natomiast o gromadzeniu i opracowaniu zbiorów kierownik Dorota Kamińska.

W podsumowaniu opiekun Młodzieżowej Rady Mariusz Świątek powiedział, iż najaktywniejszej młodzieży gimnazjalnej z powiatu jasielskiego łatwiej będzie teraz znajdować potrzebne informacje i materiały biblioteczne.

MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
xx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xx
Gość
xx

:lol::lol::lol::lol: <lol>

Close
X