Kultura

Narodowy Dzień Życia

Uchwałą z dnia 27 sierpnia 2004 r., Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił 24 marca Narodowym Dniem Życia. W tym dniu łączymy się w narodowej refleksji nad wspólną odpowiedzialnością za ochronę i budowanie szacunku dla najwyższej wartości jaką jest życie ludzkie.

Otoczmy opieką życie, pamiętajmy, że „prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka” /Jan Paweł II/.

W 2010 roku w Jaśle po raz pierwszy odbędą się uroczyste obchody Narodowego Dnia Życia. Dla wszystkich, którzy kochają życie i chcą w tym dniu wyjątkowo przeżyć to święto, przygotowaliśmy program uroczystości połączony z otwarciem wystawy „W obronie życia”. 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Jasła i okolic do wspólnego przeżywania  tego Dnia – Jasielski Dom Kultury, 26.03.2010 r., godz.12.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Palipsiak
Palipsiak
2024 lat temu

Sejm urządza sobie kpiny z obywateli tą kretyńską Uchwałą.Przecież to jego mądre ustawy są przyczyną autanazji,samobójstw,skrobanek i zabójstw…
Wpatrzony w własne interesy i obcych państw poselskie sedesy zabijają Polaków.Ta zaś uchwała świadczy o ich hipokryzji.Brak pracy,brak pieniędzy na utrzymanie rodziny,beznadzieja wobec układzików ,które tworzą są przyczyną dla której owi uchwalacze mają stosunek seksualny do życia rodaków.Oglednie mówiąc -pieprzą ich!!! Uchawałe traktują jak trampoline pod wybory…
Może by tak Dzień Kretyna uchwaliło?????:upset:

dragoness
dragoness
2024 lat temu

A może by tak zacząć chronić tych, co już żyją, finansując na przykład obiady dla dzieci z ubogich rodzin? Albo refundując środki antykoncepcyjne? Albo zajęcia dla młodzieży dotyczące ŚWIADOMEGO planowania rodziny? A tak w ogóle w tym szumnym haśle zabrakło jednego słowa: prawo do GODNEGO życia, bo na razie w wielu przypadkach to po prostu wegetacja!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x