Kultura

Nauczyciele w warsztatach "Ciało w mówieniu"

Dwudziestoosobowa grupa nauczycieli uczestniczyła w warsztatach Ciało w mówieniu, które odbyły się podczas ferii w Jasielskim Domu Kultury. Zajęcia prowadziła dr Józefa Zającówna – Jamróz, adiunkt Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

– Na zajęciach próbowaliśmy odwoływać się do zmysłów i ich wpływu na nasze mówienie. Istotne dla nauczycieli jest to by  swojej pracy dostrzegli znaczenie całego organizmu, bo właśnie poprzez połączenie ciała z głosem  uzyskujemy pełnię ekspresji – tłumaczyła dr Józefa Zającówna – Jamróz.

– Teraz już wiem, że klucz do perfekcyjnego mówienia tkwi w znakomitym opanowaniu swojego ciała. Jeśli jesteśmy świadomi barier, które w nim tkwią to łatwiej jest nam je pokonać i dążyć do prawidłowego mówienia – mówiła uczestniczka warsztatów Beata Baraś, nauczycielka w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie, która nie podejrzewała, że może tak wiele nauczyć się na tych zajęciach.

Warsztaty zawierały elementy metody pracy nad głosem według Kristin Linklater, amerykańskiej aktorki, profesora na Uniwersytecie Colombia w Nowym Jorku.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lupus
lupus
2024 lat temu

:D:DA kiedy będą warsztaty z połaczenia elementów głosu z uprawianiem seksu ,chętnie oddam się do dyspozycji miłych pań !

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x