Kultura

Nauczyciele w warsztatach "Ciało w mówieniu"

Dwudziestoosobowa grupa nauczycieli uczestniczyła w warsztatach Ciało w mówieniu, które odbyły się podczas ferii w Jasielskim Domu Kultury. Zajęcia prowadziła dr Józefa Zającówna – Jamróz, adiunkt Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

– Na zajęciach próbowaliśmy odwoływać się do zmysłów i ich wpływu na nasze mówienie. Istotne dla nauczycieli jest to by  swojej pracy dostrzegli znaczenie całego organizmu, bo właśnie poprzez połączenie ciała z głosem  uzyskujemy pełnię ekspresji – tłumaczyła dr Józefa Zającówna – Jamróz.

– Teraz już wiem, że klucz do perfekcyjnego mówienia tkwi w znakomitym opanowaniu swojego ciała. Jeśli jesteśmy świadomi barier, które w nim tkwią to łatwiej jest nam je pokonać i dążyć do prawidłowego mówienia – mówiła uczestniczka warsztatów Beata Baraś, nauczycielka w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie, która nie podejrzewała, że może tak wiele nauczyć się na tych zajęciach.

Warsztaty zawierały elementy metody pracy nad głosem według Kristin Linklater, amerykańskiej aktorki, profesora na Uniwersytecie Colombia w Nowym Jorku.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
lupus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lupus
Gość
lupus

:D:DA kiedy będą warsztaty z połaczenia elementów głosu z uprawianiem seksu ,chętnie oddam się do dyspozycji miłych pań !

Close
X