r e k l a m a
Kultura

"Nieobecni" – relacja z widowiska muzycznego

„Nieobecni” to tytuł widowiska muzycznego, które zobaczyć można było 16 listopada w Jasielskim Domu Kultury. Motywem przewodnim koncertu stały się piosenki oraz wyimki tekstów wybitnej postaci polskiej sceny kabaretowej i poetyckiej Jonasza Kofty.

Zespół muzyków pod kierunkiem instruktora muzycznego JDK, Wojtka Nowickiego- piano, w składzie: Marek Konieczny- gitara elektryczna, Łukasz Mularz- saksofony, Jerzy Grzesik- bas oraz Jacek Augustyn Pacześniak- perkusja, zaprezentował nowe świeże, spojrzenie na utwory artysty. Piosenki, które zostały wybrane do koncertu w większości traktowały o miłości, nie tylko tej poważnej i romantycznej, jaką zaprezentowała Małgorzata Nowicka w swingowej balladzie „Pytasz mnie”, lecz również takiej z przymrużeniem oka, jak chociażby „Buba” w wykonaniu Mirka Gotfryda. Hity lat 80-tych – „Wakacje z blondynką” czy rockowe „Serca gwiazd” wyśpiewane przez Karolinę Gnat porwały nie tylko starsza publiczność, której przypomniały się lata młodości, lecz również zafascynowały młodzież. Pomiędzy kolejnymi utworami fragmenty tekstów Jonasza Kofty przedstawiła Marlena Momot. Kiedy z przodu sceny artyści wykonywali piosenki, w tle pojawiała się postać Katarzyny Korony, instruktorki tańca w JDK, która oddawała treści utworów za pomocą niezwykłego tańca.

Długie i nieustające brawa publiczności, jakie otrzymali artyści, świadczą dobitnie o tym, że widowisko, w które wszyscy włożyli wiele pracy i zaangażowania wywołało wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Karolina Gnat
(Obiektyw Jasielski/Jaslonet)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aga
aga
2023 lat temu

no całkiem ciekawe bylo to widowisko – przydałaby się jakas mala fotorelacja

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x