Kultura

"Nikifor moje drugie imię" nominowany do "Kryształowego Ekranu" 2010

Film „Nikifor moje drugie imię” wyprodukowany przez  krośnieńską Telewizję OBIEKTYW, jako jedyny z województwa podkarpackiego, znalazł się w pierwszej dziesiątce filmów nominowanych  do nagrody  w konkursie „To nas dotyczy” organizowanym przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej.

Celem konkursu jest promowanie telewizji lokalnej jako równoprawnego uczestnika rynku medialnego. Konkurs ma także ułatwiac współpracę oraz wymianę  audycji pomiędzy lokalnymi  telewizjami.

Obraz walczy o kryształowy EKRAN w kategorii „Krótka forma telewizyjna, moja mała ojczyzna”. W tegorocznym konkursie uczestniczą 32 telewizje które nadesłały 138 materiałów filmowych.

Film „Nikifor moje drugie imię „ opowiada o ostatnich tygodniach życia znanego prymitywisty, spędzonych w ówczesnym sanatorium przeciwgruźliczym  w Foluszu,  Aktorzy – to pensjonariusze placówki,  w której Nikifor spędził ostatnie tygodnie  życia.    W filmie Nikifora  wspominają  ludzie, którzy albo go znali osobiście albo  z opowiadań swoich rodziców, dawnych  pracowników DPS w Foluszu.

Nie jest to pierwszy sukces Telewizji OBIEKTYW. W roku ubiegłym w poprzedniej edycji konkursu został doceniony przez jury wyprodukowany przez telewizję obraz FIRLEJÓWKA.

Ogłoszenie oficjalnych wyników i rozdanie KRYSZTAŁOWYCH EKRANÓW będzie miało miejsce w kwietniu 2010 roku podczas gali zorganizowanej przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej oraz Fundację „Akademia Mediów”.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
2024 lat temu

O ile się oriętuję to TV OBIEKTYW nie jest producentem filmu tylko instytucją, która dokonała sfilmowania i montażu. Na dodatek wzieli jeszcze za film kasę. Producent to ten, który finansuje takie filmy.

naj
naj
2024 lat temu

Chcesz powiedzieć, że Pan Tadeusz nie jest dziełem Wajdy tylko Rywina?

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x