JDKKultura

"Noworoczny Dar": Prezentacje artystyczne gimnazjalistów

W środę (12 bm.), w ramach prezentacji artystycznych towarzyszących XIV Akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”, zbiórki funduszy na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpili uczniowie dwóch jasielskich gimnazjów.

Noworoczny Dar. Prezentacje artystyczne gimnazjalistów
Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 wystawili spektakl „Jak Adam i Ewa…”, a z Gimnazjum nr 1 – widowisko „Niech się w sercach dobroć złoci”.
W tym dniu odbyła się również prezentacja w Szkole Podstawowej nr 7 w Jaśle, której uczniowie zagrali w przedstawieniu „Gwiazdkowe Zaklęcie” oraz w auli Zespół Szkół Miejskich nr 3. Uczniowie ZSM nr 3 wystawili jasełka.
W czwartek (13 bm.), od godz. 9 na scenie JDK wystąpią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół nr 4, I LO, ZS Budowlanych oraz ZS nr 3 (początek o godz. 9). Natomiast uczniowie ZSM nr 3 ponownie zaprezentują w swojej jasełka.
***
Akcja „Noworoczny Dar 2011” rozpoczęła się tradycyjnie kwestą uliczną, prowadzoną przez uczniów jasielskich szkół w pierwszą niedzielę po Nowym Roku. Zebrane w tym dniu pieniądze zostały wpłacone na konto akcji. Zbiórki wolnych datków prowadzone są również podczas prezentacji artystycznych oraz w różnych placówkach oświatowych. Czek z całą uzbieraną sumą zostanie uroczyście przekazany dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 11 lutego br. w JDK.
Każdy może pomóc
Ojcowie Franciszkanie – wzorem poprzednich lat – udostępnili na potrzeby akcji specjalne konto: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607 z dopiskiem „Noworoczny Dar”, na które każdy można wpłacić dowolną kwotę. Wszystkie datki są mile widziane.
Organizatorami XIV akcji „Noworoczny Dar” tradycyjnie są: Jasielski Dom Kultury i Parafia Franciszkanów w Jaśle, a instytucjami wspierającymi – pozostałe parafie i placówki oświatowe.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x