r e k l a m a
Kultura

Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek uczniów szkoły muzycznej (foto)

W piątek w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle.

Pomysłodawcą koncertu jest pan Paweł Oszajca, nauczyciel z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle.

Pan Paweł Oszajca zaproponował taki koncert, żeby odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. I udało się, doszedł on do skutku dzięki współpracy z panią dyrektor MDK, z czego bardzo się cieszę – mówi Jan Rysz, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle.

Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Jaślan. Sala była wypełniona po brzegi słuchaczami, wielu z nich musiało stać na korytarzu. Tym samym potwierdza się, że w Jaśle dzieci i młodzież z powodzeniem realizuje swoje pasje muzyczne.

Staramy się dzieciom pomóc w ich rozwijaniu uzdolnień artystycznych, w grze na instrumencie, aby mogły realizować swoje muzyczne pasje – mówi dyrektor szkoły Jan Rysz.

Przygotowania do koncertu trwały od końca listopada. A trud jak widać opłacił się. 

Dyrektor Rysz nie wyklucza, że dobra współpraca z MDK przełoży się na promowanie młodych talentów.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaślanka na emeryturze!
Jaślanka na emeryturze!
2024 lat temu

Te tłumy to rodziny licznie występującej młodzieży.To uwaga pierwsza.Druga to taka,że jasielska młodzież nie ma gdzie prezentować swojej twórczośći bo występyuzależnione są od humoru osób,które znamy.Po trzecie wreszcie,udział młodzieży uzdolnionej muzycznie,jej wysoki poziom artystyczny pokazuje,że czas na zmianę postrzegania kultury amatorskiej jako intruza którego gasi niby kultura zawodowa ściągana na chama do Jasła,dla nielicznych ,co to chcą swoje ego podretuszować(noworysze)lub maja drętwe ucho.

Marta
Marta
2024 lat temu

Rozpoczął się ROK CHOPINOWSKI MOZE BY TAK SZKOŁA MUZYCZNA COŚ zorganizowała jakiś koncert fortepianowy tyle tam jest zdolnych dzieci i nie ma się gdzie zaprezentować.

taki Jaślok
taki Jaślok
2024 lat temu

A ta młodzieżnaprawde odnosi sukcesy. Dobrze w końcu wyszli poza szkołę. A w Krośnie można robić cykliczne koncerty szkoły muzycznej w sali WDK, a my niestety mamy taka a nie inną władze w Jaśle i w mieście, w w JDK.
A Pan Paweł to chyba startował na dyrektora JDK!Pozdrawiam

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x