Kultura

Nowy Żmigród śpiewał z Krystyną Giżowską (foto)

Podczas drugiego dnia Dni Nowego Żmigrodu, gwiazdą wieczoru była Krystyna Giżowska. Artystka przypomniała publiczności znane i lubiane piosenki ze swojego repertuaru m.in. „Nie było ciebie tyle lat”, „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat”, „Samotność uczy nas”, „Maj”.

Prócz koncertu Krystyny Giżowskiej, cała niedziela obfitowała w występy zespołów i kapel.Drugi dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie już – wojewódzkim przeglądem kapel ludowych „Grajki”, które zapraszamy z całego województwa na naszą scenę. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły z gminnego ośrodka kultury, czyli Kapela Ludowa „Żmigrodzanie”, Młodzieżowa Kapela Ludowa „Trelebasy”, Kapela Ludowa „Zimny drań”, Zespół Śpiewaczy „Magórzank” – mówił Jerzy Dębiec, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Z przebiegu imprezy cieszy się wójt gminy Nowy Żmigród. Podkreśla on, że takie wydarzenia kulturalne są potrzebne mieszkańcom i co najważniejsze cieszą się sporym zainteresowaniem.Gmina to nie tylko drogi i inwestycje, ale także ludzie, którym zależy na tego typu zabawach i my się staramy tę potrzebę zaspokajać. Nie jest to pierwsza impreza tego typu i nie ostatnia. Mamy kontakty zagraniczne, robiliśmy już kilka imprez, które ciszyły się sporym  zainteresowaniem – mówi Krzysztof Augustyn, wójt gminy Nowy Żmigród. 

Wójt podkreśla, że mieszkańcy Nowego Żmigrodu sami wychodzą z inicjatywami kulturalnymi a zadaniem wójta jest ułatwiać ich realizację.Na potrzeby mieszkańców powstał zespół „Magórzanki”, gmina zakupiła im stroje. Dzisiaj już zespół  ma wiele zaproszeń na gościnne występy i myślę, że nie tylko mieszkańcy Nowego Żmigrodu będą mogli posłuchać, ale również mieszkańcy innych gmin powiatu jasielskiego – mówił nam wójt Augustyn. 

Prócz występów artystycznych Dniom Nowego Żmigrodu towarzyszyło wiele imprez dodatkowych, uczestnicy mogli wziąć udział w loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Więcej zdjęć w fotogalerii.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
2024 lat temu

Ale dziewuchy wywijają 😀

buahaha
buahaha
2024 lat temu

no justyna w akcji :D:smilewinkgrin::confused:

bartek
bartek
2024 lat temu

Supcio! jest ta mamuska z dzieckiem.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x