Kultura

O Goleszu i rycerzu Zyndramie

Pierwszego października 2010 r. w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie literackie z Wiesławem Hapem. Regionalista spotkał się z uczniami jasielskich szkół podstawowych, by przybliżyć im legendy z Jasła i okolic.

Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem legendy „O Goleszu i rycerzu Zyndramie”, co stało się pretekstem do rozmowy o naszej Małej Ojczyźnie, historii regionu i ciekawych miejscach w naszym mieście.

Autor opowiadał w jaki sposób i jak długo pracował nad swoimi licznymi publikacjami. Skarbcem wiedzy na temat naszego regionu, jego legend i historii są osoby starsze  – przekonywał młodych ludzi uczestniczących w spotkaniu. Poświęcajcie więcej czasu swoim dziadkom i babciom, pytajcie ich o dawne czasy, historie waszych rodzin, zbierajcie pamiątki po swoich przodkach – zachęcał Wiesław Hap.

Uczestnicy spotkania wzięli również udział w konkursie na temat legend z naszego regionu. Wszystkie poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x