Kultura

O sztuce a propos, czyli plener artystyczny w Odrzykoniu (tv)

Są młodzi, wykształceni i chcą otwierać ludzi na sztukę. Wybrali odrzykoński zamek, bo jak mówią, jest miejscem o bogatych walorach krajobrazowych, a poza tym to dobre miejsce dla inicjatyw artystycznych.

Celem pleneru artystycznego „Mapa Kamieńca” jest próba wyjścia artysty do zwykłego człowieka i pokazania mu sztuki nowoczesnej, ale nie koniecznie komercyjnej. Ekspresjonizm i możliwość tworzenia wraz z artystami pozwala na przybliżenie zwykłemu człowiekowi sztuki na co dzień zamkniętej w murach galerii. Przy okazji spotkania artystów z odbiorcami są formą promocji dla tych pierwszych.

Pomysł na ten plener to po części rodzaj promocji artystów i też próba zainteresowania ludzi, którzy na ogół są przyzwyczajeni do twórczości bardziej komercyjnej. Natomiast tutaj staramy się przyzwyczajać ludzi do propozycji jakie mogą znaleźć w galerii, do sztuki nowoczesnej – mówi Karol Prajzner, organizator pleneru artystycznego „Mapa Kamieńca”.

Każdy, kto odwiedził Odrzykoń w dniach 2-9 sierpnia mógł nie tylko obejrzeć prace młodych artystów, ale samemu włączyć się w projekty i brać udział w warsztatach. A tych nie brakowało. Od rzeźby, malarstwa, przez rękodzieło artystyczne po fotografię, teatr i projekcję wideo a na koncertach skończywszy. Tak więc każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie.

W czasie tego tygodnia odbyły się też warsztaty dla dzieci, które są też pewnego rodzajem twórczości, ponieważ zachęcają młodych do kreatywności i do rozwoju – dodaje Karol Prajzner.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kubatron
kubatron
2024 lat temu

znow krosno grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr no i po co po co? malo macie do pisania o powiacie jaśielskim ?

ja
ja
2024 lat temu

to nie Krosno tylko Odrzykoń tak a propos :smilewinkgrin:

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x