Kultura

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu ,,Jaś i Małgosia” w Jaśle

17  listopada w Przedszkolu Integracyjno-Językowym ,,Jaś i Małgosia” w Jaśle odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu ,,Jaś i Małgosia” w Jaśle (fot. Łukasz Dziura)
Przygotowania trwały od początku roku przedszkolnego, ponieważ aby „dostać się” do grona przedszkolaczków trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami. Był to dla niektórych pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością. Dzieci podeszły do tego z wielkim entuzjazmem. Wszyscy nauczyciele jak i przedszkolacy żywo zaangażowali się w przygotowania całej uroczystości.
Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu ,,Jaś i Małgosia” w Jaśle (fot. Łukasz Dziura)
Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy śpiewali, recytowali wiersze i tańczyli. Kolejnym punktem programu było złożenie przez maluchy uroczystej przysięgi. Następnie dyrektor przedszkola Aleksandra Gryc-Trelińska zaczarowanym lizakiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka, wręczając mu dyplom i słodkiego lizaka. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku. Wszystko poszło zgodnie z planem a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu ,,Jaś i Małgosia” w Jaśle (fot. Łukasz Dziura)
Po części oficjalnej Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na smakołyki. W miłej i przyjemnej atmosferze szybko upłynął wspólnie spędzony czas. Z pełnymi brzuszkami, w radosnych nastrojach dzieci i rodzice wracali do domu, a niezapomniane przeżycia długo zostaną zachowane w pamięci, na fotografiach, jak również filmach.
Galeria: Jaś i Małgosia – pasowanie na przedszkolaka w nowym przedszkolu (17 listopada 2011 19:43)
Anna Dziura

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
2024 lat temu

Porażka a nie przedszkole!!! Myślę, że dużo ludzi poznało już Panią Dyrektor tego przedszkola!! Ja bym tam swojego dziecka nigdy nie dał

mama
mama
2024 lat temu

z tego co ja słyszałam rodzice pozytywnie mówia o tym przedszkolu. nie spotkalam sie jeszcze z zadna negatywna opinia. sama mysle o zapisaniu dziecka do tego przedszkola jak tylko uda mi sie znalezc prace

krk
krk
2024 lat temu

Z tego co ja wiem to przedszkole się rozwija, trudności na pewno są i będą szczególnie jak się coś zaczyna od zera. Życzę wytrwałości

tez mama
tez mama
2024 lat temu

trudnosc stanowi pani dyrektor ktora zatrudnia co rusz owe dziewcyzny a po miesiacu zwlania i nie placi za prace, po zczym zatrunia kolejna ofiare. Zal mi tych dziewcyzn bo z tego co wiem tylko dwie silne psychicznie pracuja tam od poczatku…domyslam sie ze tez nei mialy placone za pierwsze mce pracy. Rynek pracy jest cieżki, a pani dyrektor wykorzystując swoja pozycje dyrektora pomiata mlodymi wyksztalconymi ludzmi. dziewczyny pracujace tam sa swietne ale z taka dyrektorka to tylko wspolczuc.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x