Kultura

Patriotyzm według dzieci ze szkoły podstawowej w Łysej Górze

Z pytaniem: „ co to jest patriotyzm ?” oraz „kogo możemy nazwać patriotą?” wybraliśmy się do szkoły podstawowej w Łysej Górze, gdzie dzieci podczas wieczornego spotkania z okazji Święta Niepodległości starały się odpowiedzieć na to pytanie.

Patriotyzm według dzieci ze szkoły podstawowej w Łysej Górze
„Patriotyzm to miłość do ojczyzny” – mówi mały Kuba, z kolei według Oliwi: „Patriota to Polak, który kocha swoją Ojczyznę”, podobnego zdania był Dominik: „Patriota to Polak, który kocha swoją Ojczyznę i troszczy się o jej dobro „. „Patriotą możemy nazwać wszystkich, którzy walczyli za naszą Ojczyznę” – mówi Karol.
Patriotyzm według dzieci ze szkoły podstawowej w Łysej Górze
Dzieci odpowiadały w prosty sposób na to pytanie, nie szukały trudnych słów, PATRIOTYZM jest dla nich prostym słowem – to OJCZYZNA, to MIŁOŚĆ, to POLSKOŚĆ.
Podczas wieczornego spotkania dzieci przygotowały apel, w trakcie którego cytowały poezję i śpiewały pieśni patriotyczne. Stały z flagą polski w ręku i kwiatami biało-czerwonymi a na twarzach rodziców zgromadzonych na widowni malowała się duma z dzieci, którzy mówią z dużym zaangażowaniem o Polsce.
Patriotyzm według dzieci ze szkoły podstawowej w Łysej Górze
W drugiej części apelu okolicznościowego klasa szósta zaprezentowała postać Janusza Korczaka, który kierował się w swoim życiu hasłem: „Nie ma dzieci, są ludzie” – przez co był prekursorem działań na rzecz praw dziecka i całkowitego równouprawnienia dziecka.
Marek Sroka

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Czym, lub jakim hasłem kierują się dzisiaj „rządzący” – czy dostrzegają człowieka i kierują się dobrem ludzi pracy i jak wyceniają ich pracę. Czy można dzisiaj uczciwie pracując zarobić na minimum egzystencji, przy takiej wycenie pracy 1100 na rękę ????

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x