r e k l a m a
Kultura

"Pectus" wystąpi w JDK

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert rzeszowskiego zespołu „Pectus”. Koncert odbędzie się w ostatnią niedzielę lutego (28 luty) o godz. 17:00.

Bilety, w cenie 35 zł, są już do nabycia w sekretariacie JDK.

„Pectus” powstał na wiosnę 2005 roku w Rzeszowie. Zespół jest finalistą 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” Opole 2007 i zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2006. W styczniu 2007 grupa wydała promocyjny mini-album, na którym znalazło się pięć autorskich utworów. W nagraniu materiału pomagali Wojtek Horny (O.N.A. Chylińska) i Zbyszek Jakubek (Walk Away, R. Rynkowski). Kolejne nagrania zespołu powstały przy współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. Jako jeden z pierwszych utworów wyprodukowany został „To, co chciałbym Ci dać”, który stał się ogromnym przebojem w 2008 roku. W sierpniu tego samego roku Pectus zdobył Słowika Publiczności podczas Sopot Festival.

Od tego momentu kariera grupy nabrała tempa. Piosenka „To, co chciałbym, Ci dać” stała się jednym z najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych, a zespół rozpoczął pracę nad debiutanckim albumem. Ukazał się on 27 lutego 2009 roku. Album zawiera 11 utworów napisanych przez Tomka Szczepanika (kompozycje i teksty). Producentem płyty był Jasiek Kidawa współpracujący wcześniej z Wilkami, Feel, Małgorzatą Ostrowską i wieloma innymi artystami. Debiutancki album „Pectus” jest dopracowany pod względem brzmieniowym i kompozytorskim. To porcja gitarowej muzyki, w której nie brakuje melodii, a charakterystyczny wokal Tomka uzupełnia to we wspaniały sposób. Praca nad płytą trwała długo, gdyż zespół walczył o każdy dźwięk i artystyczną tożsamość. Miała powstać płyta „pectusowa” i taka jest.

Kolejny singiel „Jeden moment” ugruntował pozycję zespołu i rozwiał wszelkie wątpliwości, co do Jego przyszłości. Piosenka przez wiele miesięcy króluje na wszelkich listach przebojów i zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przebojów najczęściej prezentowanych w radio. Na koncert zespołu Pectus przychodzą tłumy, a sukces mobilizuje grupę do jeszcze intensywniejszej pracy.

Bardzo szczęśliwy okazał się dla „Pectusa” rok 2009. Podczas 46. Sopot Festival 2009, zespół odebrał „Złotą płytę” za debiutancki album, który od dnia premiery sprzedał się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy. W czerwcu tego roku, podczas konkursu premier na festiwalu w Opolu, grupa otrzymała Brązową Premierę za piosenkę „Życie na dystans”. Opolski festiwal przyniósł jej również Superjedynkę w kategorii Debiut Roku. Pod koniec roku Tomasz Szczepanik wziął udział w projekcie „Kalendarz Dżentelmeni 2010″, gdzie zaśpiewał w duecie z Andrzejem Grabowskim, na potrzeby akcji charytatywnej „Stop bosym stopom”. Dochód z akcji zostanie przekazany na zakup butów dla biednych dzieci.

Obecnie Pectus pracuje nad materiałem na drugi album, który ukaże się w bieżącym roku.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ripley
Ripley
2024 lat temu

O ja …a to znowu harakiri będą w JDK??? Za jedyne 35 złotych.To płyta jest tańsza.No ,ale występ na takiej scenie???? No dopiero nobilitacja.Tylko :kogo?:rip:

jasan
jasan
2024 lat temu

fajny zesolik 🙂

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x