r e k l a m a
Kultura

Pejzaże Hamady. "Pasja malarstwa tkwiła gdzieś we mnie" (foto)


Kazimierz Hamada
fot. P. Janas / Jaslonet.pl

8 czerwca odbył się wernisaż wystawy Kazimierza Hamady. Czterdzieści pięć prac malarskich autorstwa Jaślanina, obecnie mieszkającego w Krakowie można obejrzeć w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

Głównym tematem prac Hamady jest malarstwo pejzażowe „czyste”, ziemia, woda, las. W swoich obrazach artysta stara się ująć piękno Beskidu Niskiego i okolic Jasła.

Kazimierz Hamada – Urodzony w 1954 r. w Jaśle. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1989 roku otrzymał od Ministerstwa Kultury i Sztuki status twórcy. Projektuje architekturę i uprawia malarstwo, głównie olejne. Jego prace można było oglądać na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Krakowie, gdzie obecnie mieszka.

Pierwsza indywidualna wystawa Hamady miała miejsce w Piwnicy przy Dominikańskiej w Krakowie, w 2004r. Później przez kolejne dwa lata jego obrazy nie były prezentowane na żadnych wystawach. Dopiero w 2007r. jego prace zostały wystawione w Galerii Kotła Artystycznego w Krakowie. Przez ostatnie trzy lata jego prace były wystawiane w kilku Krakowskich Galeriach. 8 czerwca jego prace mogli obejrzeć mieszkańcy Jasła.

Pasja do malarstwa wzięła się u Hamady – jak sam mówi – „sama z siebie”.

Pasja malarstwa po prostu tkwiła gdzieś we mnie, rozwinęła się ona na studiach, kiedy studiowałem architekturę w Krakowie. Właśnie wtedy zaczął się mój kontakt z malarstwem, choć nie był on tak czynny jak przez ostatnie piętnaście lat. Głównym tematem moich prac jest pejzaż – mówi Kazimierz Hamada

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
KoleżankavgvRafał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Gość
Rafał

Kazek gratuluję.

vgv
Gość
vgv

za ile mozna kupic taki obraz

Koleżanka
Gość
Koleżanka

Wyrazy ubolewania za towarzystwo w jakim się znalazłeś.Co do twórczości, to doskonale pamiętam, że razem z Jackiem zawsze mieliście wrazliwe umysły,dusze i serca. Dodrze, że obudziła się w Tobie potrzeba podzielenia się swoimi zdolnościami. W moim odczuciu pejzaże są naprawdę ładne. Oceniam to jako amatorka.Powodzenia w dalszej twórczości.:p

Zobacz także

Close
Close
X