r e k l a m a
Kultura

Pejzaże Hamady. "Pasja malarstwa tkwiła gdzieś we mnie" (foto)


Kazimierz Hamada
fot. P. Janas / Jaslonet.pl

8 czerwca odbył się wernisaż wystawy Kazimierza Hamady. Czterdzieści pięć prac malarskich autorstwa Jaślanina, obecnie mieszkającego w Krakowie można obejrzeć w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

Głównym tematem prac Hamady jest malarstwo pejzażowe „czyste”, ziemia, woda, las. W swoich obrazach artysta stara się ująć piękno Beskidu Niskiego i okolic Jasła.

Kazimierz Hamada – Urodzony w 1954 r. w Jaśle. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1989 roku otrzymał od Ministerstwa Kultury i Sztuki status twórcy. Projektuje architekturę i uprawia malarstwo, głównie olejne. Jego prace można było oglądać na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Krakowie, gdzie obecnie mieszka.

Pierwsza indywidualna wystawa Hamady miała miejsce w Piwnicy przy Dominikańskiej w Krakowie, w 2004r. Później przez kolejne dwa lata jego obrazy nie były prezentowane na żadnych wystawach. Dopiero w 2007r. jego prace zostały wystawione w Galerii Kotła Artystycznego w Krakowie. Przez ostatnie trzy lata jego prace były wystawiane w kilku Krakowskich Galeriach. 8 czerwca jego prace mogli obejrzeć mieszkańcy Jasła.

Pasja do malarstwa wzięła się u Hamady – jak sam mówi – „sama z siebie”.

Pasja malarstwa po prostu tkwiła gdzieś we mnie, rozwinęła się ona na studiach, kiedy studiowałem architekturę w Krakowie. Właśnie wtedy zaczął się mój kontakt z malarstwem, choć nie był on tak czynny jak przez ostatnie piętnaście lat. Głównym tematem moich prac jest pejzaż – mówi Kazimierz Hamada

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
2024 lat temu

Kazek gratuluję.

vgv
vgv
2024 lat temu

za ile mozna kupic taki obraz

Koleżanka
Koleżanka
2024 lat temu

Wyrazy ubolewania za towarzystwo w jakim się znalazłeś.Co do twórczości, to doskonale pamiętam, że razem z Jackiem zawsze mieliście wrazliwe umysły,dusze i serca. Dodrze, że obudziła się w Tobie potrzeba podzielenia się swoimi zdolnościami. W moim odczuciu pejzaże są naprawdę ładne. Oceniam to jako amatorka.Powodzenia w dalszej twórczości.:p

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x