Kultura

Piknik rodzinny w Załężu: dzieci mają nowy plac zabaw (foto)

Każdy, kto zawitał w niedzielę do Załęża, podczas odbywającego się tam już po raz drugi Pikniku Rodzinnego, mógł znaleźć coś dla siebie. Starsi mieli okazję pobawić się przy muzyce „Bedników” i pobiesiadować w swojskim klimacie z Mirkiem Jędrowskim. Dla młodszych przygotowano gry, zabawy oraz pokaz judo.

Wielką atrakcją dla najmłodszych był, otworzony przy okazji pikniku, plac zabaw, wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnię i piaskownicę. Inicjatorką stworzenia ogródka zabaw dla dzieci była pani Marta Łaba.

Pomysł został zrealizowany w ramach programu „Pożyteczne wakacje 2009”. Część funduszy pozyskano z fundacji wspomagania wsi w ramach konkursu „Moja wieś najpiękniejsza.”

Napisałam projekt i uzyskaliśmy część funduszy a reszta została zgromadzona przez lokalnych sponsorów na zakup sprzętów do zabawy dla dzieci. Cieszę się, że dzieci mają dobrą zabawę, mają miejsce gdzie beztrosko mogą spędzać czas, bo wcześniej takiego miejsca u nas nie było – mówi nam Marta Łaba, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Załężu.

Faktycznie, pomysł stworzenia ogródka zabaw jest pierwszą tego typu inicjatywą. Wybudowany przy świetlicy wiejskiej, stanowi naturalne jej  przedłużenie. Pani Marta ma nadzieję, że uda się jeszcze doposażyć plac zabaw. Poparcie dla swojej inicjatywy ma we władzach gminnych.

Mogę zadeklarować ze swojej strony, że jeśli będzie w przyszłości potrzeba powiększenia placu, Gmina też jakieś środki przeznaczy – mówił Mariusz Pykosz, wójt Gminy Osiek Jasielski.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Więcej zdjęć w fotogalerii.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Wsioki szaleją:yes:

subiekt
subiekt
2024 lat temu

Cielęcy komentarz. Gratulacje pomysłu.Super działalność na rzecz dzieci.Pozdrawiam.

e....
e....
2024 lat temu

A to co tylko mieszczuchy mają szaleć ??????????

mieszkaniec jasla
mieszkaniec jasla
2024 lat temu

widzisz PiS-man, po raz kolejny piszesz komentarze wyśmiewające ludzi z wiosek, dla mnie jesteś beznadziejnym balkonowcem,jaki PiS-men, taki PiS

Tu(sk)man
Tu(sk)man
2024 lat temu

PiS-man – wymyśl sobie PO-dróbko jakiś inny nick a nie podszywaj się pod kogoś do kogo brakuję ci parę lat świetlnych 😀

[K]arolinka
[K]arolinka
2024 lat temu

ha ha ha na 4 zdięciu lisek pzr

zadowolona
zadowolona
2024 lat temu

PiS-man, skoro tak piszesz to znaczy ,że nie szanujesz ludzi ze wsi i jeszcze nie wiesz,że są mądrzejsi od niejednego z miasta. Ciebie nie byłoby stać na bezinteresowne zaangażowanie … wyrazy uznania dla wszystkich, którzy przygotowali tą imprezę. Byłam tam i było rewelacyjnie…, a plac dla dzieci jest świetny. Mały , ale która z wiosek wokół Jasła może się poszczycić takim miejscem ? Pani Marto – GRATULACJE !!!

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x