Kultura

Piknik turystyczny "U źródeł Wisłoki"

Z Radocyny do Ożennej wiódł szlak, którym w sobotę 30 maja wędrowali uczestnicy I Powiatowego Pikniku Turystycznego.

W rajdzie wzięła udział młodzież zrzeszona w szkolnych kołach krajoznawczych, uczniowie ze szkół powiatu jasielskiego oraz ich opiekunowie.

Celem wyprawy było promowanie atrakcji turystycznych południowej części powiatu, a szczególnie wskazanie miejsca gdzie bierze swój początek rzeka Wisłoka, główny ciek wodny powiatu jasielskiego.

Grupa uczestnicząca w rajdzie pod opieką przewodnika wyruszyła z Radocyny szlakiem granicznym pomiędzy Polską a Słowacją aż do miejscowości Ożenna. Tam na piechurów czekał ciepły posiłek.

Grzejąc się przy ognisku uczestnicy wyprawy mogli posłuchać krótkiego wykładu na temat
wpływu rzeki Wisłoki na środowisko naturalne oraz zagrożeniach dla środowiska wodnego jakie niesie ze sobą działalność człowieka. Uczestnikom rajdu została też przybliżona wiedza na temat specyfiki przyrodniczej Wisłoki. A także, historia strażnicy granicznej w Ożennej.

Jak podkreślili obecni w Ożennej przedstawiciele Powiatu,  w planach jest utworzenie w Ożennej centrum edukacji ekologicznej ze schroniskiem młodzieżowym oraz polem namiotowym.

Organizatorami I Powiatowego Pikniku było II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Foto. Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hot dog
hot dog
2024 lat temu

Oj ale opiekun grupy to kiepsciutki wzorzec dla mlodziezy jasielskiej! Gdy mloodziez pojdzie w jego slady, to kolejne "PIKNIKI" beda kosztowaly Starostwo 4000 $ zeby pozbierac za nimi wszystkie szklane butelki nad Wisloka. :lol::lol:

eleminator
eleminator
2024 lat temu

Czerwony jak cegla…. Nie wiem jak mam to zrobić, by męczyzną sie stać, i nie wypaść ze swej roli, tego co pierwszy raz…. Wiem, ze to jeszcze za malo, aby Ciebię mieć…..!
(NIESTETY WCIAZ ZA MALO!!)

wielbiciel
wielbiciel
2024 lat temu

"CZERWONY" – kolor, bardzo w nim Panu do twarzy! Domyślam się że "CZERWONY" jest ulubionym kolorem. Dawniej czlonkowie Parti za PRL nosili takie fajne krawaty "BORDOWE" szkoda że Pan już go nie nosi. Panie Adamie tradycja przecież zobowiązuje :yes: :no:

Ala
Ala
2024 lat temu

odczepcie się od Podnóżka Zająca on idzie na burmistrza miasta Jasła!!!!!!!!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x