Kultura

Plaja wystawia się z artystami z Francji

W Bolestraszycach (k. Przemyśla) odbył się wernisaż wystawy Strefa Sztuki. Swoje prace pokazują tam jasielscy twórcy z grupy Plaja i artyści z Francji.

Grupa powstała w 2007 roku w Jaśle z potrzeby rozwoju ich twórczości, wymiany doświadczeń i poglądów. Skupia artystów związanych z miastem i jego  okolicami. Artyści biorący w niej udział wystawiają w kraju i zagranicą, biorą też udział w licznych plenerach. Na wystawie możemy zobaczyć ich prace malarskie i rzeźbiarskie, fotografie, batik, ceramikę i szkło.

Wystawa jest różnorodna nie tylko pod względem użytych materiałów, ale również  pod względem technik i stylu wykonania.

W ich dziełach przechodzimy z realistycznych pejzaży przez prace kompozycyjne do abstrakcji.

Strefa Sztuki jest swoistą metaforą miejsca, w którym odbywa się wystawa, Bolestraszyckie Arboretum jest  już samo w sobie strefą, w której prace artystów pięknie się uzupełniają. Twórcy od wieków inspirowali się naturą, co można zobaczyć w użytych kolorach, kompozycjach czy formach. Współczesna sztuka jest dorobkiem wielu pokoleń artystów, którzy przyczynili się do wzbogacenia środków wyrazu, znosząc ograniczenia i dając wolność kreacji.

Wystawa ta jest konfrontacją różnych osobowości, dającą obraz, jak rozległa jest przestrzeń sztuki, utwierdzając w przekonaniu, że sztuka nie zna granic i nie ma znaczenia, gdzie powstają prace artystów. Liczy się kreatywność i chęć uzewnętrznienia się.

BJ/ kk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Apoloniusz
Apoloniusz
2024 lat temu

Brawo!!! Jasielscy artyści w końcu zrozumieli że są w Jaśle osobami niepożądanymi przez władze.Nie mają ani szansy na lokal,ani na wystawy,ani na wernisaże,warunków do tworzenia piękna,które nie zawsze musi wiązać się z polityką.Zaczęli pokazywać się więc poza tą odkulturalizowaną rzeczywistością.Oby tak dalej,a może ktoś raczy zauważyć ,że są w tym mieście???:(:upset:

beskydnick
beskydnick
2024 lat temu

no i o to chodzi… "PSEUDOSZTUKA" POD STRZECHY
w końcu i tak ją oglądają sami autowykonawcy i znajomi klakierzy.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x