Kultura

Podsumowanie akcji „Całe Jasło czyta dzieciom". Portal Jaslonet.pl wyróżniony

W jasielskiej bibliotece podsumowano dziś akcję „Całe Jasło czyta dzieciom” za ubiegły rok szkolny. Spotkanie było też okazją do wyróżnienia osób wspierających akcję. Dyplom uznania otrzymał m.in. portal Jaslonet.pl.

Miejska Biblioteka Publiczna czynnie uczestniczy w  ogólnopolskiej akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, którą od ośmiu już lat organizuje Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dzięki zaangażowaniu dyrektor Małgorzaty Piekarskiej jasielska biblioteka była wielokrotnie nagradzana. Do tej pory otrzymała sześć nagród Fundacji i cztery Superstatuetki za przeprowadzaną kampanię społeczną. 

Tym samym jasielska MBP plasuje się na szczycie najlepszych bibliotek w kraju pod względem prowadzenia skutecznych działań promocyjnych na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych.

Widzimy, że to, iż prowadzimy działania związane z promocją głośnego czytania skutkuje tym, iż nawet dzieci dwuletnie są przyprowadzane do biblioteki i musimy dla nich kupować więcej książek. Dzięki temu, iż prowadzimy te działania dzieci lepiej się uczą, mają bogatszą wyobraźnię, mają lepszą pamięć, zyskują szereg umiejętności, które potem mogą wykorzystać w życiu dorosłym. I to jest najważniejsze – mówi Małgorzata Piekarska, dyrektor MBP w Jaśle. 

MBP ma na swoim koncie kolejne sukcesy. Niedawno pani dyrektor udało się pozyskać środki na realizację w tym roku dwóch  projektów czytelniczych: V Festiwal Poezji i Prozy oraz Twórcy, Słowa, Obrazy.

Małgorzata Piekarska podkreśliła znaczenie mediów w promowaniu działań biblioteki. Za życzliwość i wsparcie dla kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom został wyróżniony portal Jaslonet.pl.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jasłoKoleżanka...do onejOna :) Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ona :)
Gość
Ona :)

Jak się nazywa ten pan na ostatnim zdjęciu ???:D

do onej
Gość
do onej

reebel

...
Gość
...

🙂

Koleżanka
Gość
Koleżanka

Gratuluję Wojtkowi i całej redakcji 🙂

jasło
Gość
jasło

przynajmniej jeden normalny portal w naszym mieście…

Close
X