Kultura

Pokaz mody w ZS nr 2 w Jaśle [tv]

Gala Umiejętności Zawodowych została zorganizowana przez Zespół Szkół Nr 2 w Jaśle po to aby promować edukację w szkołach kształcących fachowców. Podczas gali można było zobaczyć między innymi pokaz strojów wykonanych przez uczniów.

Jak podkreślili organizatorzy gala była próbą zwrócenia uwagi na to, że szkoły zawodowe nie zawsze muszą się negatywnie kojarzyć.

„Chciałam pokazać szkolnictwo zawodowe w innym świetle, ponieważ o szkołach zawodowych nie mówiło się wcale albo mówi się źle. Chciałam zaprezentować szkołę od strony tych ciekawych pomysłów, które są u nas realizowane. Dlatego postanowiliśmy urządzić Galę Umiejętności Zawodowych, na których młodzież mogła zaprezentować swoje prace, umiejętności” – tłumaczy wicedyrektor ZS nr 2 Teresa Szczudło.

Pani dyrektor zaznaczyła również, że absolwenci jej szkoły odnoszą sukcesy zawodowe zarówno w kraju jak i za granicą.

„Na pewno na uwagę zasługuje sukces pani Agaty Kociołek, absolwentki naszej szkoły, która w tamtym roku została mistrzem fryzjerstwa w Polsce. A w tym roku osiągnęła jeszcze większy sukces,  pokonała kilkuset stylistów z całego świata i została mistrzem w dziedzinie fryzjerstwa i stylistyki w Paryżu” – dodaje pani dyrektor.

Wywiad z panią Teresą Szczudło w materiale wideo.

Zasadniczą częścią gali był pokaz mody. Wszystkie zaprezentowane stroje zostały  przygotowane i wykonane przez uczniów technikum odzieżowego. Pokaz podzielony został na kilka etapów. Modelki prezentowały m.in. stroje młodzieżowe, studniówkowe ale także historyczne i inspirowane obecnym kryzysem.

Więcej o pokazie mody znajdą Państwo w relacji wideo.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
miły:):)
miły:):)
2024 lat temu

w końcu ktoś chce zrobić coś dla tej szkoły i ukazać ją w innym świetle tak jak powiedziała Pani Dyrektor.
Bardzo dobry pomysł i życze wiecej takich.powodzenia w realizacji:):)

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x