KulturaMBPWażne wydarzenia

Porządki w buzi i wiersze niesforne

Pod hasłem głośnego czytania bajek i wierszyków wymagających językowej gimnastyki upłynęło spotkanie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle, które odbyło się w piątek 7 października. Nad prawidłowością językowych harców i wygibasów czuwał gość specjalny – pani Irena Szweda, logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle.

Porządki w buzi i wiersze niesforne
Uczestnicy spotkania zobaczyli, jak należy ćwiczyć buzie i języki, poznali zabawy, które w prosty sposób pomagają w tej gimnastyce. Szczególnie spodobała się wszystkim opracowana przez panią Szwedę zabawa „Porządki w buzi”, w trakcie której dziecięca – ale i dorosła – buzia zamienia się w dom, który dokładnie sprząta baba-język. Najmłodsi klubowicze powtarzali też z bohaterką innej bajki – rozgadaną papugą – odgłosy różnych zwierząt. Po wspólnej zabawie wszystkie rodziny skorzystały z indywidualnych konsultacji logopedycznych.
Porządki w buzi i wiersze niesforne
Rodzice każdego dziecka otrzymali wskazówki, jak ćwiczyć wymowę i na jakie błędy zwracać uwagę. Członkowie Klubu poznali także książki zalecane do językowych wprawek przez logopedów, zwłaszcza zbiory wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej m.in. „Kelner Kornel i inne wiersze niesforne” czy „Wierszyki łamiące języki”.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x