KulturaMuzeum

Prace modernizacyjne w jasielskim muzeum trwają

Zakończył się już pierwszy etap projektu „Ukryte skarby Muzeum Regionalnego w Jaśle”. W sumie na modernizację budynku przeznaczono ponad 4,1 mln złotych.

Do tej pory m.in. zdemontowano dach na części wystawowej, instalację centralnego ogrzewania wraz z kaloryferami, wykonano zbrojenie, zamurowano otwory okienne, przeprowadzono demontaż: instalacji elektrycznej, stolarki okiennej i posadzek.

Warto przypomnieć, że w ramach inwestycji część południowa budynku zostanie nadbudowana, a to pozwoli na stworzenie na ostatniej kondygnacji bardzo dużej sali ekspozycyjnej. Na pierwszym piętrze powstanie kolejna sala ekspozycyjna. Dodatkowo ekspozycje stałe zostaną przebudowane i uzupełnione multimediami. Budynek po przebudowie będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zostanie zwiększony poziom zabezpieczeń. Przebudowane zostaną także instalacje energetyczne i centralnego ogrzewania, co przyczyni się do obniżenia kosztów eksploatacji.

Przebudowa muzeum trwać będzie do listopada 2021 roku. W tym czasie instytucja funkcjonuje w budynku znajdującym się przy ul. Wincentego Pola 41 (obecna siedziba PCK Jasło). Numery telefonów pozostały bez zmian.

Inwestycja realizowana jest dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV. Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego Działanie 4.4 Kultura. Wartość ogółem zadania: 4 181 492,00 zł, dofinansowanie: 2 986 848,96 zł, wkład własny: 1 194 643,04 zł.

Urząd Miasta w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x