r e k l a m a
Kultura

Relacja z Indii Piotra Gogosza

Zebranym wczoraj w czytelni MBP gościom, o podróży do Indii opowiadał Piotr Gogosz, który odwiedził ten barwny ale jak sam podkreśla uciążliwy dla podróżnika kraj.

Prócz wspaniałych zabytków jaślanin miał okazję podglądnąć życie ulicy, które w wielu przypadkach go zaskakiwało.

Przystępując do prezentacji Indii miałem mieszane uczucia, w jaki sposób przedstawić państwu ten przepiękny kulturowo kraj. Mogę państwu pokazać zdjęcia, mogę opowiedzieć różne rzeczy ale jednego czego nie mogę zrobić to przywieźć zapachu Indii – mówił Gogosz  

Na wstępie jasielski podróżnik zaprezentował migawki z tętniących życiem miast, których ulice wypełniał  nieprzerwany potok samochodów, riksz i motocykli.

Następnie Piotr Gogosz zaprezentował zdjęcia z trasy podróży. W głównej mierze opierała się ona na tzw. „Złotym trójkącie”, czyli obszarze rozciągającym się pomiędzy trzema miastami Delhi, Jaipur i Agrą. Wątkiem przewodnim owej trasy jest historia dynastii Mogołów, a perłą w koronie zabytków – świątynia  Tadź Mahal –  wzniesiona na  pamiątkę przedwcześnie zmarłej ukochanej żony władcy Indyjskiego Szahdżahana.

Na trasie Piotra Gogosza znalazły się również inne popularne punkty, takie jak miasto Waranasi – miejsce kultu hinduizmu i buddyzmu (znane przede wszystkim z rytualnych obmyć w Gangesie); a też niektóre miasta na południu Indii jak np. Pokhara.  Jaślanin odwiedził Rezerwat Chitwan Park, zaś swoją podróż zakończył na Dolinie Katmandu. 

Po spotkaniu rozmawialiśmy z Piotrem Gogoszem, o jego pasji podróżowania i fascynacji Azją.

„Z tym chyba  trzeba się urodzić, trzeba mieć to  w genach.  Pomyślałem sobie , że jak nie teraz to kiedy? Miejsca takie jak Rzym i Paryż zostawiam sobie jak będę miał lat 70, a teraz chciałbym przeżyć jak najwięcej przygód w Azji z tego względu, że Azja jest i ciekawa, pasjonująca i przede wszystkim tania” –  zdradza nam Piotr Gogosz .

Zdjęcia z wyprawy Piotra Gogosza do Indii i Nepalu można oglądać do 9 marca w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Serdecznie zapraszamy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Więcej zdjęć autorstwa Huberta Szpyrki w fotogalerii.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krystian sz.
krystian sz.
2024 lat temu

byłem w indiach.. pięknie tam, to zupełnie inny świat.. jakoś tak człowieka tam ciągnie

laska
laska
2024 lat temu

oo co tam robi Agnes? 🙂

pytanko
pytanko
2024 lat temu

W październiku 2008 r. korzystając z pomocy finansowej m.in. Edwarda Gieruta z firmy JAFAR, Centrum Zdrowia Ryszarda Masteja, Urzędu Miasta Jasła, Andrzeja Czajki z firmy "Gamrat” zorganizował wyprawę do Indii i Nepalu.
kolesie od wódki sponsora?, jak to jest że policjant z CBŚ jeźdź gdzie chce i jeszcze sponsorowany jest z publicznych pieniędzy GAMRAT?

zdziwiony
zdziwiony
2024 lat temu

do pytanko JEŚLI WIESZ TO DONIEŚ ! do CBA i kwita.

vv
vv
2024 lat temu

Cymbale "pytanko" to się i ty wybierz do Indi ja cię zasponsoruje:smilewinkgrin::lol::uhoh:

PIS
PIS
2024 lat temu

Czyżby to na dolnym zdjęciu było widać Zastępcę Komendanta Policji Artura Dudka ?. Czy to on, czy też nie.

Miki
Miki
2024 lat temu

Poproszę numer telefonu do tej blondynki!

piotr gogosz
piotr gogosz
2024 lat temu

do "pytanka" – jeśli chodzi o sponsorowanie to już wyjaśniam, pięniądze w kwocie po 200 złotych wpłacił Pan Gierut i Pan Mastej na konto IPA Jasło. Za pieniądze te zostały zakupione gadżety na wymianę z policją Indii i Nepalu. I wiedz, że reprezentując IPA Jasło, więcej dołożyłem jeszcze ze swoich pieniędzy. Co do mojego przyjaciela Andzreja Czajki to jego sponsoring sprowadził się do wyposażenia mnie na drogę w gadżety typu długopisy, otwieracze, piłka plażowa i 4 koszulki z napisem Gamrat. Była to forma reklamy i nie ma tu mowy o żadnej gotówce. Aha, i jeszcze teraz na nowy rok dostałem… Czytaj więcej »

Michal
Michal
2024 lat temu

Brawo Panie Piotrze! Gratuluje wyprawy i prosze sie nie przejmowac naszym jasielskim piekielkiem!

menda
menda
2024 lat temu

Pan Piotr spełnił swoje marzenie,za własne pieniądze(drobiazgi-gadżety,to nie sponsoring!)i zobaczył Azję.Zrobił zdjęcia,potem podzielił się wrażeniami poprzez pokazanie zdjęć Jaślanom.Takie są fakty.W nagrodę za dobre intencje,"sprzedania" wiedzy niedostępnej powszechnie o życiu na innym kontynencie spotyka go nagroda w postaci powyższych oszczerstw,szyderstw,zawistnych po prostu głupich ludzi…Jedno co można radzić p.Gogoszowi w kontekście tego co piszą "komentatorzy":rób Pan swoje,ale po cichu!!! W Jaśle nie ma świętości, a jeżeli już, to dla dorażnych osobistych korzyści.W Jaśle nikt nie może mieć pragnień,mieć umysł i wiedzę wykraczającą ponad minimum przewidziane dla człowieka.Dlatego nic tu nie interesuje nikogo.Żeby być Jaślaninem cenionym to najpierw potrzeba na stałe opuścić… Czytaj więcej »

gewjmufo
gewjmufo
2024 lat temu

Było wspaniale gratuluje być sobą realizować się wreszcie ktoś coś potrafi powodzenia

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x