r e k l a m a
KulturaWażne wydarzenia

„Rolnicy z gminy Jasło dziękowali za plony”

Jak co roku rolnicy z terenu gminy Jasło dziękowali za plony – 28 sierpnia w Osobnicy odbyły się Dożynki Gminne. Niedziela przywitała wszystkich słoneczną, letnią pogodą – idealną na podziękowanie wszystkim rolnikom za trud ich pracy.

„Rolnicy z gminy Jasło dziękowali za plony”
Starostami tegorocznych dożynek byli Waldemar Kalita z Kowalów i Dorota Kędra z Osobnicy a 15 delegacji zaprezentowało swoje wieńce.
„Rolnicy z gminy Jasło dziękowali za plony”
W kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza św. koncelebrowana przez proboszcza ks. Czesława Szewczyka, ks. dziekana Wacława Rybkę, ks. Michała Gieruta, który pochodzi z Osobnicy i ks. Jerzego Uhmana duszpasterza diecezjalnego rolników, podczas której starostowie delegacji wieńcowych złożyli dary ołtarza.
Druga część uroczystości miała miejsce na placu przy kościele, gdzie na początku zabrał głos gospodarz uroczystości Stanisław Pankiewicz Wójt Gminy Jasło. W swoim przemówieniu podziękował rolnikom za trud, jaki włożyli w tegoroczne żniwa. Podkreślił również, że praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludzkiej, a rolnictwo nadal pozostaje cennym skarbcem wartości społecznych i kulturowych. Wójt docenił wyróżniających się rolników z gminy Jasło, wręczając im listy gratulacyjne.
„Rolnicy z gminy Jasło dziękowali za plony”
Dożynkom gminnym towarzyszyły występy zespołów – Kapeli Ludowej Trzcinicoki, Chóru Cecylianum z Osobnicy, Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle oraz Katarzyny Ślusarczyk z Osobnicy, Agnieszki Rewiś z Osobnicy, zespołu weselnego Texas.
Gwiazdą wieczoru był zespół Liverss. Duże wrażenie na licznie zgromadzonych zrobił pokaz sztucznych ogni. Wieczorem odbyła się zabawa ogrodowa
UG Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
swój
swój
2024 lat temu

no super ! pełne uznanie dla proboszcza za przyzwolenie na picie piwska przez młodzież pod nowo postawionymi stacjami drogi krzyżowej, „oblizywanie” się par opartych o święte figurki oraz wyśpiewywane wulgarne słowa wokalisty zespołu pod samym kościołem …. Totalna demoralizacja ! Aha proszę wspomnieć jeszcze kiedyś na kazaniu iż miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości !

dziadzio
dziadzio
2024 lat temu

toż księża już dawno temu duszę zaprzedali – im też się coś od życia należy !!!.ażeby duszę oczyścić ( można było odwiedzić-słynny stary FLAMING) i. hulaj hulaj hulaj (duszyczko)

do swojego
do swojego
2024 lat temu

A co się dziwisz?Jaki ksiądz takie dożynki!

dziadzio
dziadzio
2024 lat temu

A komuż ci (rolnicy dziękują i za co *(WÓJT/ prawie w koronie (uwierzą czy nie.(w ten dobrobyt )ale wójt ma nadzieję -że jeżeli jemu jest dobrze to wszystko jest (OK)

dziadzio
dziadzio
2024 lat temu

dopóki wspólnie nie zapracujemy na ten (BOCHEN CHLEBA) żadne tytuły ,funkcje ,czy zasługi,oraz oszukiwanie ludzi (nie będzie dalej tolerowana,……………..

komar król
komar król
2024 lat temu

A komu rolnicy dziękowali za plony?

swój
swój
2024 lat temu

no Panowie …. przecież to nie jest czas dziękczynienia tylko w takiej okazji załatwia się pewne sprawy … wybory tuż tuż … 🙂

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x