Kultura

Rośnie popularność lotniczej Czeluśnicy (foto)

Drugi piknik lotniczy w Czeluśnicy przyciągnął rzeszę widzów, a co ważniejsze również nowych uczestników powietrznych eskapad. Wśród tych, którzy zawitali do Czeluśnicy byli goście ze Słowacji oraz z Krakowa.

Dowiedzieliśmy się o tym pikniku z internetu. Z tego co wiemy lotnisko jest czynne od maja. Są tutaj bardzo dobre warunki i bardzo jesteśmy zadowoleni. Atmosfera jest fantastyczna, jest bardzo miło, bardzo gościnnie. Wszystkich zachęcamy i polecamy to lotnisko – mówiła Izabela Ćwikło, mieszkanka Krakowa.

Wtórował jej mąż, który podkreślał, że takie imprezy po pierwsze przybliżają ludziom sporty lotnicze a po drugie przełamują stereotypy, że sport ten jest tylko dla ludzi majętnych lub wybrańców.


To lotnisko i ta impreza, pomoże podnieść pewną znajomość lotnictwa, bo nie jest to już elitarny sport, który byłby nieosiągalny dla przeciętnego człowieka. W tej chwili lotnictwo stało się przyjazne dla człowieka, który po paru godzinach spędzonych z instruktorem może zacząć latać. I ważne jest, to bardzo tani sport. Przelot z Krakowa do Jasła taniej wynosi niż przejazd samochodem, a ponadto jest o wiele szybciej i komfortowo.

Organizatorzy pikniku nie spoczywają na laurach i już planują realizację nowych zadań. Jednym z nich jest przedłużenie pasa startowego.


Mamy jeszcze ograniczenia jeśli chodzi o drogę startu i drogę lądowań z tego względu, że jest tutaj stadion sportowy. Po przeniesieniu tego stadionu, bo mamy ofertę od pana wójta gminy Tarnowiec, że ten stadion zostanie przesunięty o jakieś 100 metrów, wtedy wydłuży nam się pas startowy o 300 metrów – mówi Andrzej Skrudlik, wiceprezes Stowarzyszenia Lotniczego „Ikar” w Jaśle.

To przedłużenie pasa, pozwoli na korzystanie z lądowiska większym samolotom, a przez to pokazy staną się atrakcyjniejsze.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Więcej zdjęć w fotogalerii.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
loloTOMSuperZbyszekixi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ixi
Gość
ixi

NO KAPITALNA IMPREZKA!:D

Zbyszek
Gość
Zbyszek

BYŁO SUPERRR – tak trzymać. GRATULACJE
Oby tak dalej 🙂

Super
Gość
Super

Świetna, rodzinna atmosfera, skrzyżowanie wiejskiej zabawy z techniką lotniczą i autentyczną pasją. Niedaleko Jasła,:uhoh: a mimo to może być bardzo sympatycznie. Wszystko zależy jak zawsze od ludzi.

TOM
Gość
TOM

SAME PLUSY – nareszcie coś się dzieje dobrego w tym regionie.

lolo
Gość
lolo

żeby tylko z biletów nie ździerali takiej kasy:lol::rip::yes::bigeek::upset:

Close
X