r e k l a m a
Kultura

Silny głos nauczyciela

Zainteresowaniem wśród pedagogów cieszyły się zorganizowane przez JDK warsztaty „Głos i tekst”, na których nauczyciele mogli popracować nad  swoim narzędziem pracy czyli głosem.

„Na tych zajęciach próbuję uświadomić paniom nauczycielkom, które na co dzień pracują głosem, jaki wpływ na wypowiedź ma napięcie w ciele, jak usuwać poprzez oddech, poprzez relaks to napięcie. I w jaki sposób może to pomóc w ich  pracy w szkole, w operowaniu dźwiękiem i głosem” – mówi prowadząca te warsztaty Józefa Zając – Jamróz  aktorka, reżyserka, adiunkt w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie

Część czasu kursanci poświęcili zajęciom aktorskim, na których uczono się panowania nad słowem podczas interpretacji tekstów literackich.

Józefa Zając-Jamróż – instruktorka

„Jeśli chodzi o sam tekst to staramy się aby słowa „zakorzenić” w ciele, żeby to nie była tylko analiza literacka tekstu wiersza, który się mówi, ale żeby był to rodzaj tłumaczenia języka pisanego na język mówiony. Bo to się dokonuje w mówieniu artystycznym” –  tłumaczy Józefa Zając – Jamróz 

Mimo dość dużego zainteresowania, na zajęciach nie było ani jednego pana, o co nie omieszkaliśmy zapytać.

„Wydaje mi się, że w tym zawodzie pracuje więcej kobiet, a poza tym myślę, że panie są bardziej zainteresowane tym żeby zrobić coś dla swojego ciała;  poprawienia swojej kondycji i dostrzegają taką potrzebę. I to jest chyba najważniejsze. Panom chyba się troszkę nie chce” – dodaje z uśmiechem instruktorka.  

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
2024 lat temu

Było super, myślę, ze jeszcze się spotkamy i będziemy znowu wspólnie dyszały.

nauczyciel
nauczyciel
2024 lat temu

no panie dawały czadu 🙂

lszaraczek:)
lszaraczek:)
2024 lat temu

WArsztaty byly SUPER!!!!bardzo duzo mi uswiadomily-ciesze sie ze moglam brac w nich udzial,zwlaszcza,ze mamy nadzieje na ciag dalszy:)Dzieki wielkie organizatorom:)

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x