Kultura

Smok Wawelski w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle

23 listopada 2012 r. zgromadzona licznie, w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle, publiczność przeniosła się nad Wisłę do grodu Kraka. Tego dnia odbyła się w jasielskiej Filii premiera przedstawienia „Gdyby Smok Jarzynki Jadł …”, które przygotowali przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas działającego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

 alt=
Smok Wawelski w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle
Celem przedstawienia było zebranie funduszy na paczki świąteczne dla dzieci z Państwowego Domu Dziecka w Wolicy. Młodzi artyści inscenizacji o Smoku Wawelskim nadali wydźwięk edukacyjny. Włączając do przedstawienia wiersze oraz piosenki o owocach i warzywach przypomnieli nie tylko dzieciom o wartości zdrowego odżywiania.
Dzięki strojom, które uatrakcyjniły świetną grę aktorów dzieci mogły dobrze się bawić. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy małych gości przed rozpoczęciem spektaklu przez Clowna i Krakowianki. Po zakończeniu przedstawienia w drugiej części spotkania wystąpił gość specjalny zaprzyjaźniony z jasielską Filią Clown Feli z mini pokazem balonowym.
 alt=
Smok Wawelski w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle
Sukces przedstawienia to zasługa członków Szkolnego Koła Caritas: Joanny Biernackiej, Agnieszki Błaszczyk, Alberta Cichonia, Klaudii Ciomcia, Karoliny Gajeckiej, Marty Grzyb, Karoliny Janowiec, Łukasza Kaliny, Marty Kmiecik, Mateusza Koniecznego, Karoliny Kozik, Natalii Mastaj, Katarzyny Samborskiej, Laury Stępień, Klaudii Strugała, Kamila Szota, Joanny Trzeciak, Waldemara Wójcika oraz osób, które gościnnie z nimi wystąpiły: Izabeli Filip (uczennicy I LO w Jaśle), Daniela Korczykowskiego (studenta Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie) i Mateusza Kozika (ucznia Publicznego Gimnazjum w Kunowej, który czuwał nad nagłośnieniem i stroną techniczną), a także polonistki Pani Małgorzaty Kłusek, która przygotowała młodych artystów i Pani Wioletty Telmy-Goryczka, która sprawuje opiekę nad Kołem.
Zainteresowanie przedstawieniem przeszło najśmielsze oczekiwania zarówno artystów, jak i jasielskiej Filii. Dzieci żywo reagowały na to co działo się na scenie, a niektóre dały się nawet zaprosić do Krakowiaka z aktorami.
W imieniu Szkolnego Koła Caritas dziękuję wszystkim, którzy wykazali zrozumienie i wsparli ich przedsięwzięcie finansowo. Gorące podziękowanie składam również Firmie P.P.H. Gran-Pik w Jaśle za podarowane słodycze dla dzieci, które przyszły na przedstawienie.
Dziękuję również sponsorom pozostałych upominków.
Grażyna Jędryczka
Kierownik PBW Filia w Jaśle

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość spotkania
gość spotkania
2024 lat temu

Pełen profesjonalizm. Gratuluję bibliotece!

Piekielna
Piekielna
2024 lat temu

No była jazda.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x