Kultura

Solista JDK wyróżniony w Rzeszowie


Solista JDK Hubert Reczek, wyróżniony w eliminacjach rejonowych XV Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj sukces” z Ewą Grzebień, instruktorką Muzyki w JDK

Solista Jasielskiego Domu Kultury Hubert Reczek, laureat wstępnych eliminacji XV Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj sukces”, które odbyły się w marcu br. w JDK, został wyróżniony w eliminacjach rejonowych tego konkursu w Rzeszowie.

Hubert jest uczniem klasy piątej SP w Przysiekach, a od początku br. solistą JDK. W jasielskich eliminacjach konkursu „Wygraj sukces”, w których wystąpiło blisko 40 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z powiatów jasielskiego, brzozowskiego, strzyżowskiego i gorlickiego, otrzymał – jako jeden z trójki uczniów występujących w kategorii klas IV do VI szkół podstawowych – nominację do następnego, rejonowego etapu konkursu, rozegranego 30 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. W tej w WDK wystąpiło 39 wykonawców. Pięcioro z nich awansowało do finału; wokalista JDK, który zaśpiewał piosenki „Drzwi do kariery” i „Mój przyjaciel cały świat”, znalazł się wśród jedenaściorga wyróżnionych.

To duży sukces Huberta, który po raz pierwszy wystąpił w konkursie o tak dużym zasięgu – mówi Ewa Grzebień, instruktorka muzyki w JDK.

Konkurs „Wygraj sukces” jest największym w Polsce konkursem wokalnym dla dzieci i młodzieży. W eliminacjach wstępnych i rejonowych nie są przyznawane nagrody, a jedynie nominacje na kolejny szczebel i wyróżnienia. W finale, który rokrocznie odbywa się w Tarnobrzegu, spotykają się zwycięzcy eliminacji rejonowych. W tym roku będą to 122 osoby z całego kraju.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaa
jaa
2024 lat temu

Brawo Hubert:)

bosak.
bosak.
2024 lat temu

gruby

:)
:)
2024 lat temu

Rośnie nam młody solista 🙂 Gratulacje Hubert 🙂

Trzcinica
Trzcinica
2024 lat temu

Gratulacje:) P.S. Pani Grzebień to na prawdę świetny nauczyciel 🙂

Pawel
Pawel
2024 lat temu

Gratulacje….zyczę ci aby twoj talent był rozpoznawalny nie tylko na terenie podkarpackim.
Powodzenia

VIP
VIP
2024 lat temu

Gratulacje dla ucznia i dla Pani Ewy.Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu.:):):)

Robert
Robert
2024 lat temu

Miło słyszeć,że mlody jaślanin odnosi sukces. Szkoda,że tylko poza Jasłem ktoś co coś potrafi może się wybić,pokazać,by potem na zawsze ów grajdoł opuścić…Szkoda pracy p.Ewy,szkoda pracy wielu nauczycieli stołecznych szkół,skoro Jasło nic z tego nie ma…Aż w gardle ściska na takie marnotrastwo na taką głupotę ,a zwłaszcza ślepotę tych co nami kierować chcą z za biurka na chwałę swoją i swoich partyjek…A Jasło? No cóż-ginie.Kultura rodzima też,za sprawą imaginacji tych co się nią zajmują,zarządzają…Ze wsi robią miasto,a z miasta wieś…Na tym tle pozazdrościć mozna jedynie Hubertowi.On jeszcze nie wie co jest grane,ma ideały,marze nia,które za chwilę okażą się zbędne dla… Czytaj więcej »

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x