Kultura

SP nr 4 w Jaśle: "Chcemy rozśpiewać młodzież"

W Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle odbył się III Festiwal Piosenki Turystycznej dla szkół podstawowych. Wzięły w nim udział dzieci z siedmiu szkół z powiatu jasielskiego. 

Pomysłodawcą festiwalu są nauczyciele z SP nr 4 w Jaśle Teresa Furmanek – Wnęk oraz pan Mariusz Delikt. 

Chcemy rozśpiewać młodzież, aby wychodząc na szlaki naszego powiatu, umieli korzystać z naszych walorów turystyczno-krajoznawczych, świetnie się bawili, umieli sobie zdrowo i bezpiecznie zorganizować czas wolny – mówi o pomyśle festiwalu Teresa Furmanek-Wnęk.

Na festiwalu można było posłuchać znanych i lubianych utworów. 

Są to piosenki znane również starszemu pokoleniu. Myślę, że warto te piosenki na nowo przekazywać. Podczas tej edycji były wykonywane np. piosenki SDM – Starego Dobrego Małżeństwa. Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, aby młodzież znała te piosenki – mówi Marcin Krupa, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Kołaczycach

W festiwalu, co roku bierze udział coraz więcej dzieci, jednak w tym, organizatorzy musieli przesunąć termin przeglądu ze względu na żałobę narodową, stąd w SP nr 4 gościło jedynie 7 szkół. 

Ten festiwal to jest w zasadzie przegląd, na którym nie ma nagród, nie ma konkurencji, więc młodzież może się wykazać swoimi umiejętnościami, bawiąc się przy tym. To jest nasza pierwsza wizyta i mam nadzieję, że przyjedziemy tutaj za rok – mówi Marcin Krupa, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Kołaczycach.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jujek
jujek
2024 lat temu

Czwórka oj czwórka kiedyś piłka ręczna , a teraz piosenka turystyczna, fajne i to.

Hos
Hos
2024 lat temu

:lol:Od kiedy dzieci z podstawówki są młodzieżą??? To jedno,a drugie.Niech śpiewają,może talent się odnajdzie i wyjedzie z tego miasta lub zastąpi królewnę śnieżkę z JDK….

xyz
xyz
2024 lat temu

Szkoda, że nie wszystkie szkoły z powiatu zostały zawiadomione o konkursie, chętnie byśmy przyjechali.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x