r e k l a m a
Kultura

"Spotkanie moich refleksji i moich wspomnień" – eseje Milana Kundery

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do dyskusji o esejach Milana Kundery „Spotkanie”.Senator Stanisław Zając

Milan Kundera – czeski pisarz, który w 1975 r. wyemigrował do Francji. Autor wybitnej powieści „Nieznośna lekkość bytu”, której ekranizacji podjął się w 1988 r. Philip Kaufman.

„Spotkanie” to impresje na temat jego spotkań z literaturą, malarstwem, muzyką. Kundera zderza ze sobą rozmaite dziedziny kultury, poruszając tematy egzystencjalne i estetyczne. Autor prowadzi czytelnika po gąszczu tekstów literackich. To podróż intelektualna, w której pisarz staje się niezwykle cennym przewodnikiem. Czytelnik oprócz warstwy poznawczej ma również możliwość poznania dzieł, o które otarł się czeski intelektualista. Autor „Nieznośnej lekkości bytu” nie tylko prowokuje pytania, ale poprzez ich zadawanie prowadzi dialog z czytelnikiem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w zbiorze esejów w tłumaczeniu M. Bieńczyka znalazło się wśród rozważań, opowiadanie samego tłumacza – „Tworki”.

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt   przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 25 maja (wtorek) 2010 r. w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 16.00.

MBP

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x