Kultura

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Jak co roku Caritas Jasło w dniu 5 grudnia zorganizowało spotkanie ze Świętym Mikołajem dla najuboższych dzieci z terenu Jasła. Sala widowiskowa Jasielskiego Domu Kultury wypełniła się po brzegi. Pojawienie się Mikołaja poprzedził krótki montaż słowno muzyczny przygotowany przez recytatorów oraz chór JDK.

Wesołe piosenki i wierszyki wprowadziły wszystkich obecnych w nastój oczekiwania na najważniejszą postać tego popołudnia. Mikołaj został bardzo serdecznie powitany nie tylko przez dzieci, ale przede wszystkim przez ks. Mariana Putyrę- dyrektora jasielskiego oddziału Caritas i pomysłodawcę całego przedsięwzięcia oraz panią burmistrz miasta Jasła Marię Kurowską i panią Krystynę Kasprzyk- dyrektora JDK.

W tym roku rozdano ponad 1300 paczek żywnościowych, przy których pakowaniu pomagała młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle.  Artykuły żywnościowe oraz przybory szkolne zakupiono za pieniądze zebrane podczas zbiórek na jasielskich cmentarzach w dzień zaduszny. Akcja została również dofinansowana przez Urząd Miasta Jasła.

Karolina Gnat

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fontain
Fontain
2024 lat temu

A to ta pani z Krośnieńskiego Domu Kuuultury!!!! wprowadza w Jaśle swoją dyktaturę:lol:!!!!!

jaślaczka
jaślaczka
2024 lat temu

Prezydent Przytocki wiedział co czyni jak sie tego … pozbył:-)))

mieszkanka osiedla
mieszkanka osiedla
2024 lat temu

w świetlicy osiedlowej Gamrat-Jasło też był Mikołaj i wielka szkoda , że nikt o tym nie napisał chociaż były przesłane informacje.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x