Kultura

Starsi panowie… starsi panowie dwaj! (foto)

W Jasielskim Domu Kultury odbył się koncert z cyklu „Nieobecni” poświęcony Jeremiemu Przyborze i Jerzemu Wasowskiemu, filarom kabaretu starszych panów.

„Nieobecni” to cykl koncertów, których ideą jest przybliżenie jaślanom twórczości nieżyjących już autorów tekstów i muzyków, wybitnie zasłużonych dla kultury polskiej.

W sobotę na scenie Jasielskiego Domu Kultury widzowie mogli posłuchać najsłynniejszych utworów duetu Wasowski – Przybora w wykonaniu  uczestników zajęć wokalnych JDK: Mirosława Gotfryda, Małgorzaty Nowickiej i Weroniki Tockiej.

Na uwagę zasługują dobre aranżacje kultowych utworów takich jak „Żegnaj kotku”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Dobranoc”, „Zakochamy się jak trzeba” czy „W kawiarence Sułtan”.

Kameralna scenografia przypominała częściowo wnętrze kawiarenki, częściowo mieszkania. W głębi sceny znajdował się kwintet jazzowy. Nastrój panujący na scenie miał przenieść w klimat utworów kabaretu starszych panów. 

Piosenki przeplatane były fragmentami skeczów duetu Przybora – Wasowski wyświetlanymi na dwóch telebimach umieszczonych po bokach sceny.

Piosenki w wykonaniu młodych wokalistów przyciągnęły do Jasielskiego Domu Kultury  głównie starszą publiczność.

Więcej o koncercie w fotorelacji Bogdana Bachty. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
K.
K.
2024 lat temu

Uff redaktorom coś składnia widzę nie leży proszę poprawcie te błędy stylistyczne!!
A koncert, jeden z lepszych:)

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x