KulturaMDKWażne wydarzenia

Sukces jasielskiej Czwórki na Szkolnych Hitach

24 kwietnia 2012 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyły się XII Muzyczne Prezentacje Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego SZKOLNE HITY 2012.

Sukces jasielskiej Czwórki na Szkolnych Hitach
W konkursie wystąpiło 57 solistów – uczniów szkół podstawowych m.in. z Zarzecza, Wróblowej, Opacia, Łubienka, Warzyc, Lipnicy Dolnej, Bączalu Dolnego, Glinika Polskiego, Harklowej, Osobnicy, Kołaczyc i Jasła. Soliści prezentowali w konkursie piosenki o dowolnej tematyce – przygotowany repertuar obejmował znane hity piosenki dziecięcej oraz hity muzyki popularnej.
Jury w składzie: Edyta Halerz (muzyk, nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Monika Twarduś (nauczyciel muzyki w I LO w Jaśle i dyrygent chóru) i Katarzyna Antonik-Stompel (wokalistka, aktorka, instruktor teatralny JDK) wybrało laureatów, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Jasło. Konkurs wsparli także: Huta Szkła w Jaśle oraz Restauracja Kawiarnia Parkowa.
Sukces jasielskiej Czwórki na Szkolnych Hitach
I miejsce w kategorii wiekowej klasy I – III wyśpiewała bezkonkurencyjna Julia Zielińska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle. Na konkurs przygotowała piosenkę „Słodki strach”. Julia uczy się w III klasie, a do konkursu przygotowała ją pani Anna Kosiek.
II miejsce zajęła również uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle – Aleksandra Ślusarczyk – podopieczna pani Beaty Urban, uczennica klasy III. W wykonaniu Aleksandry usłyszeliśmy piosenkę „Bo ja myślę pozytywnie”.
Sukces jasielskiej Czwórki na Szkolnych Hitach
III miejsce przypadło Weronice Dębskiej – uczennicy klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Weronika z wdziękiem zaśpiewała popularną piosenkę pt. „Mała wiosna”. Uczennicę do konkursu przygotowały panie Aneta Bobula i Agnieszka Grzesiak.
Wyróżnieni zostali: Paulina Pawluś (ZS w Warzycach), Dominik Krajewski (PSP w Brzyskach) i Katarzyna Preisner (SP nr 1 w Jaśle).
W drugiej kategorii wiekowej klasy IV – VI pierwsze miejsce zajęła kolejna uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle – Julia Książkiewicz. Julia z niezwykłą energią i mocnym rockowym głosem zaśpiewała przebój zespołu Lombard „Szklana pogoda”. Uczennicę przygotował pan Mariusz Delikat.
II miejsce wywalczyła Oliwia Hap z Zespołu Szkół w Szebniach. W wykonaniu Oliwii usłyszeliśmy szlagier „Ada to nie wypada”. Oliwię przygotowała pani Wioletta Zygmunt.
III miejsce zajęła czwarta uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle – również podopieczna pana Mariusza Delikata – Aleksandra Musiał, która wykonała bardzo trudną piosenkę „Zamień dzień w noc”.
W tej kategorii wyróżnieni zostali: Izabela Rewiś (SP w Harklowej), Aleksandra Nowak (ZS w Szebniach), Jakub Tocki (SP nr 10 w Jaśle) oraz Zuzanna Chrzanowska (SP nr 1 w Jaśle).
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x