Kultura

Sukces jasielskiej młodzieży. "Złota Szpila" trafiła do Jasła!

Już po raz jedenasty Centrum Kulturalne w Przemyślu w dniu 22 listopada zorganizowało „Ogólnopolski Konkurs Satyry im. Ignacego Krasickiego >>O Złotą Szpilę<<„. Jak co roku w ramach tego turnieju młodzież gimnazjalna i ponad gimnazjalna oraz dorośli mogli brać udział w czterech kategoriach: plastycznej, literackiej, przeglądzie teatrów, oraz konkursie recytatorskim.

To właśnie sztuka żywego słowa jaką zaprezentowały recytatorki z Jasielskiego Domu Kultury przyniosła Jasłu ogromną chlubę. Stało się tak za sprawą Pauliny Wnęk, która otrzymała pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz nagrodę Grand Prix, czyli Złotą Szpilę i Karoliny Gnat zajmującej w tej samej kategorii drugie miejsce. Dwie pozostałe młode artystki czyli Grata Wardęga oraz Klaudia Żuklińska zostały wyróżnione. Dziewczyny usłyszały wiele ciepłych słów ze strony komisji, w której skład wchodzili: pani Barbara Płocica – teatrolog, pani Barbara Łapka – Zastępcą Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Przemyślu oraz pan Jan Tulik – poeta, eseista, prozaik, dramatopisarz. Duże podziękowania należą się również wicedyrektor JDK pani Helenie Gołębiowskiej, do której na zajęcia recytatorskie i teatralne dziewczyny uczęszczają na co dzień.
 
Tak duże sukcesy na tle ogólnopolskim pokazują, że w Jaśle mamy zdolną młodzież, którą dzięki takim instytucją jak Jasielski Dom Kultury może rozwijać oraz kształcić swoje zdolności i zainteresowania.

Karolina Gnat
(Obiektyw Jasielski/Jaslonet)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wnikliwy
wnikliwy
2024 lat temu

autorka tego tekstu zajmuje się żywym słowem jak wynika z tego tekstu, a zdania ostatniego poprawie sformułować nie potrafi???pani Karolino powinno byc "młodzież, która dzięki takim instytucjom" czasem warto przeczytać to co się napisało:/

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x