r e k l a m a
Kultura

Sukces szkoły w Sieklówce

Aleksandra Musiał, uczennica ZSPiG w Sieklówce, jako jedyna z gminy Kołaczyce i jedna z 4 uczniów w powiecie jasielskim, została laureatką Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego.

Pokonała wielu uczniów ze szkół gimnazjalnych z Rzeszowa, Przemyśla, Mielca, Krosna, Tarnobrzega i Jasła. W dniu 16.04. b.r. odbyła się wielka gala w Sanoku, w której uczestniczyła nasza laureatka, wraz z nauczycielem prowadzącym – Barbarą Źrebiec-Dziadosz, Dyrektorem Szkoły – Jarosławem Dziadoszem oraz rodzicami. Wojewódzki Kurator Oświaty wręczył w/w listy gratulacyjne. Nasza laureatka została zwolniona z egzaminu gimnazjalnego (część humanistyczna), uzyskując maksymalną liczbę 50 punktów z tej części egzaminu. Jest to pierwszy taki przypadek na skalę gminy i powiatu (jedynie 5 osób zostało laureatami tego prestiżowego konkursu), w tym 2 osoby ze szkół wiejskich.

Ola startowała w konkursach kuratoryjnych, będąc jeszcze w klasie szóstej. Pokonywała rywalki w konkursach na szczeblu wojewódzkim (przez ostatnie 2 lata uplasowała się w połowie uczestników). W bieżącym roku osiągnęła najwyższy pułap z możliwych do osiągnięcia.

Uczennica zdobywała do tej pory pierwsze miejsca w konkursach recytatorskich na szczeblu gminy, pierwsze miejsce w Konkursie na rozprawkę, organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach, wyróżnienie w powiatowym konkursie literackim w Jaśle („Mój dom” – rozprawka).

Zachęcam wszystkich nauczycieli do wyławiania takich „perełek” jak Ola, otoczenia ich opieką w rozszerzaniu horyzontów myślowych. Na pewno w każdej szkole znajdzie się osoba, dla której warto poświęcić czas na przygotowanie jej do tak prestiżowego konkursu. Gratulujemy laureatce tego osiągnięcia.

Barbara Źrebiec-Dziadosz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xx
xx
2021 lat temu

gratulacje szacun dla ziomalki

KR
KR
2021 lat temu

gratki Ola 🙂

me
me
2021 lat temu

Gratulacje dla Oli, ktora zasluguje na ogromna pochwale ale i dla Pani Basi, bowiem to Ona byla pomoca dla uczennicy!Gratulacje drogie Panie!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X